MenuMenu główne
Powiat PoznańskiEdukacja

Młodzież przepytała starostę

spotkanie starosty z licealistami

„Moje pasje” – taki tytuł nosiło spotkanie Jana Grabkowskiego z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu. Starostę poznańskiego pytano m.in. o to „czy lubi podróżować”, „jakie preferuje pierogi” i „czy lubił się uczyć będąc w szkole”.

– To ostatnie pytanie było najtrudniejsze, bo przecież nie mogłem skłamać – śmiał się gość licealistów z Dwójki. W trakcie rozmowy nie brakowało również poważniejszych pytań i poważniejszych tematów. Starosta opowiadał m.in. o latach młodości, a także o swojej działalności samorządowej. – Zawsze podkreślam, że warto spotykać się z młodzieżą i bardzo chętnie na takie spotkania przychodzę. Choćby po to, by zachęcić ich do interesowania się tym, co się dzieje wokół. Nasze pokolenie za chwilę będzie odsuwać się w cień i nawet się nie obejrzymy, kiedy to właśnie ta młodzież dojdzie do głosu. Oni są naszą przyszłością – stwierdził Jan Grabkowski.

Starosta nie był pierwszym gościem licealistów ze swarzędzkiej Dwójki. – Pomysł, by organizować tego typu spotkania narodził się podczas jednej z lekcji z moją klasą – zdradziła Małgorzata Morawska, nauczycielka chemii z placówki prowadzonej przez powiat poznański. – Mamy w klasie wielu wspaniałych uczniów, którzy poza nauką zajmują się jeszcze sportem, tańcem czy muzyką. Postanowiliśmy zatem uczyć się od siebie tych pasji. Ale też zapraszamy gości z zewnątrz. Dzisiaj mieliśmy doskonałą lekcję samorządności i obywatelskiej postawy. Mam nadzieję, że młodzież wyciągnie z niej wnioski i przełoży je na działania, choćby w tak małej społeczności, jaką jest szkoła – dodała.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 21 marca 2024