MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Mogą zaprezentować swój talent

plakat

– Z roku na rok poziom imprezy jest coraz wyższy, co podkreślają profesjonalni jurorzy. To tylko pokazuje, że w gronie osób z niepełnosprawnościami prawdziwych talentów nie brakuje – mówi Jerzy Pelowski z Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie przed XII Powiatowym Przeglądem Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – mieszkańców Powiatu Poznańskiego pod nazwą „Zlot Talentów”. Finał tego wydarzenia zaplanowano na 26 września. Odbędzie się on, tak jak w poprzednich latach, w hali widowiskowo-sportowej w Mosinie.

Pierwszą edycję imprezy przeprowadzono w 2013 roku. – „Zlot Talentów” powstał przede wszystkim po to, aby umożliwić osobom z różnymi niepełnosprawnościami zaprezentowanie swoich uzdolnień twórczych. Równie ważnym powodem, dla którego to przedsięwzięcie zostało powołane do życia była chęć pokazania, że niepełnosprawni nie są w niczym gorsi od osób zdrowych. I to, mam wrażenie, nam się udaje. Co równie ważne, przez te wszystkie lata udało nam się zaktywizować różne środowiska, które wcześniej nie były zainteresowane możliwością prezentacji własnych dokonań twórczych. Niejako przy okazji imprezy następuje również coraz większa integracja wspomnianego środowiska, co także nie jest bez znaczenia – dodaje organizator.

W trakcie uroczystego finału artyści zaprezentują swoje uzdolnienia w następujących dziedzinach sztuki: plastycznej, fotograficznej, filmowej, muzycznej i teatralnej. Na laureatów czekać będą nagrody rzeczowe. Spośród wszystkich uczestników Przeglądu wyłoniony zostanie „Talent Roku 2024”, który otrzyma nagrodę indywidualną. – Najwięcej trafia do nas prac plastycznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się również tematy związane z fotografią. To jednak zrozumiałe, ponieważ są one stosunkowo łatwe do zrealizowania. Przygotowanie teledysku czy też sztuki teatralnej wymaga już znacznie większych przygotowań i poważnego zaangażowania, i to dużej grupy osób – uważa Jerzy Pelowski.  

– Tym bardziej cieszy, że wspomniane już małe formy teatralne oraz teledyski z roku na rok są coraz lepsze. Ich poziom jest naprawdę wysoki, co zresztą podkreślają jurorzy. W tym przypadku skok jakościowy jest największy – dodaje. Uczestnictwo w „Zlocie Talentów” mogą zgłaszać osoby indywidualne, placówki i organizacje. Organizatorem zadania jest Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”. Projekt finansowany jest z budżetu powiatu poznańskiego. Poniżej wszystkie wymagane załączniki, a także regulamin imprezy, w tym także terminy nadsyłania konkursowych prac.

Jarosław Trepto z WTZ w Boduszewie - Talent Roku z 2022 rokuJarosław Trepto z WTZ w Boduszewie – Talent Roku z 2022 roku

ZLOT TALENTÓW 2024 INFORMACJE
ZAPROSZENIE ZLOT TALENTÓW
ZLOT TALENTÓW 2024 REGULAMIN
KARTA ZGŁOSZENIA (docx)
KARTA OPISU
OŚWIADCZENIE O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU

plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 13 marca 2024