Można wysyłać zgłoszenia do konkursu (16.03.2023)

epoznan logo

XX – jubileuszowa edycja konkursu dla przedsiębiorców rozpoczęta. Udział w konkursie jest bezpłatny. Za nami trudny rok dla przedsiębiorców. Tym razem towarzysząca nam galopująca inflacja sprawiła, że niektóre firmy mogły mieć problemy finansowe. Inne odwrotnie, wykorzystały ten moment na znalezienie swojego miejsca na rynku i odniosły sukces. Wszystko w zależności od branży, w której prowadzą działalność. Dlatego w tych trudnych czasach działania marketingowo-promocyjne są bardzo potrzebne. Jedną z takich form wsparcia jest, organizowany przez powiat poznański, konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości.

Jaki jest cel konkursu?
Konkurs organizujemy po to, by wyróżnić i promować najlepsze firmy w regionie, w tym te, które dopiero zaczynają. Mam tutaj na myśli start-upy. Te nagrodzone mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych – mówi starosta poznański Jan Grabkowski.

Kto może się zgłosić?
W konkursie mogą wziąć udział średnie, małe, mikroprzedsiębiorstwa i startupy z terenu Metropolii Poznań, czyli całego powiatu, Miasta Poznania oraz Śremu, Skoków, Szamotuł i Obornik. Firmy wyróżniające się kreatywnością i innowacyjnością.

Kto wybiera laureatów konkursu “Poznański Lider Przedsiębiorczości”?
O wynikach konkursu decyduje kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele świata nauki i biznesu, jak MTP, Uniwersytet Ekonomiczny, Poznański Bank Spółdzielczy i szerokie grono organizacji zrzeszających przedsiębiorców. Przy czym kluczową rolę odgrywa również Partner Merytoryczny – firma Grant Thornton Polska, która weryfikuje kondycję zgłoszonych przedsiębiorstw.

Jakie nagrody otrzymują laureaci?
Przede wszystkim prestiżowy tytuł “Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”, którym firmy mogą się posługiwać przez 3 lata. Wybrani Liderzy otrzymają również nagrody dodatkowe. Między innymi stoisko targowe ufundowane przez MTP, studia na Uniwersytecie Ekonomicznym i Politechnice Poznańskiej, a Poznański Bank Spółdzielczy przekaże nagrodę-niespodziankę.

Do kiedy i w jaki sposób można zgłosić się do konkursu?
Udział można zgłaszać do 14 kwietnia, elektronicznie lub pocztą tradycyjną do Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Udział w konkursie jest bezpłatny.

epoznan.pl

Opublikowano: 17 marca 2023