Muzeum wyprodukuje film o wojnie (07.03.2021)

logo radio poznań

Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie wyprodukuje film o II wojnie światowej. Sceny będą kręcone pod Poznaniem, w miejscach związanych z tamtym czasem, m.in. w Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie. Pieniądze na produkcję dał powiat poznański. Jak mówi wicestarosta Tomasz Łubiński – w okolicach Poznania nie brakuje śladów po II wojnie.

– Ten projekt nazywa się “Na szlaku II wojny światowej”. Filmy będą nagrywane w Muzeum Arkadego Fiedlera, w Muzeum w Żabikowie, tam przecież był obóz koncentracyjny, a trzecim miejscem będzie obecna siedziba Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach – tam, gdzie była siedziba Greisera. Będzie pokazany samolot Hurricane, na którym latali polscy lotnicy w czasie bitwy o Anglię – mówi.

W ramach filmu, jeśli się uda, zostanie przeprowadzony wywiad z ostatnim więźniem obozu w Żabikowie. W ocenie wicestarosty – film jest najlepszym sposobem opowiadania o historii. W związku z pandemią koronawirusa – zostanie pokazany w sieci.

Radio Poznań

Opublikowano: 8 marca 2021