Kultura w powiecie - skrót z WIK

Muzyka i teatr w powiecie

Koncerty Andrzeja Piasecznego i Stanisława Soyki oraz ciekawe przeglądy teatralne – to nasze propozycje kulturalne na najbliższe dni. Andrzej Piaseczny będzie pierwszym wykonawcą, który wystąpi w nowo wybudowanej hali widowiskowo – sportowej w Stęszewie. Tego artysty nie trzeba chyba przedstawiać miłośnikom polskiej piosenki. To były wokalista zespołu Mafia, któremu wielką popularność przyniosła współpraca z Robertem Chojnackim. Od wielu już lat Andrzej Piaseczny pracuje na własne nawzisko. Jest autorem wielu przebojów. Jego koncert w Stęszewie zaplanowano na sobotę 22 kwietnia, o godz. 19. Szczegóły na plakacie.

e512a60f29f3e8d804d0

Dzień wcześniej, 21 kwietnia o godz. 19.00  w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach wystąpi Soyka Trio. Stanisław Soyka wraz ze swoimi muzycznymi przyjaciółmi na koncertach łączy jazz z popem. Jego samego także nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest pianistą, gitarzystą, skrzypkiem, kompozytorem, aranżerem i autorem tekstów. – Wciąż inny, wciąż nowy, a jednocześnie rozpoznawalny od pierwszych nut. Jest zwierzęciem muzycznym z charyzmą performera. Z zespołem czy solo, wkrótce po wejściu na scenę obejmuje całkowite panowanie nad publicznością. W jednym z licznych wywiadów artysta powiedział: Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni – czytamy na stronie Wielkopolskiego Informatora Kulturalnego. Szczegóły na plakacie.

8092070ce4333140a46f W dniach 21-22 kwietnia w Centrum Kultury w Suchym Lesie odbędzie się XII Przegląd Młodego Teatru Wielkopolski „Dzień Dobry Sztuko”. Łącznie widzowie obejrzą 15 spektakli w 4. kategoriach wiekowych (szkoła podst. I-II, szkoła podst. IV-VI, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna), w których zostaną przyznane tradycyjnie WOJCIECHY, czyli Grand Prix Przeglądu. Dlaczego akurat WOJCIECHY? Bo Gmina Suchy Las jest dla teatrów miejscem szczególnym. W nieistniejącej już miejscowości Glinno, niedaleko Suchego Lasu, 9 kwietnia 1757r. urodził się Wojciech Bogusławski, twórca Polskiego Teatru Narodowego. Więcej o Przeglądzie TUTAJ.

2039f270067bad5829e1

Już po raz piętnasty grupy teatralne skupione w realizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury „Sezam” projekcie „Teatr w każdej wiosce” przedstawią swoje premiery. Jubileuszowy finał zatytułowany jest „Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” i odbędzie się w Centrum Kultury Przeźmierowo 22 i 23 kwietnia. Spektakle prezentowane będą od godz. 10. Wstęp wolny. W projekcie “Teatr w każdej wiosce” bierze udział ponad setka dzieci w 10 grupach. Każda z nich działa w innej miejscowości gminy Tarnowo Podgórne. Młodzi aktorzy oprócz cotygodniowych zajęć uczestniczą w warsztatach, wyjazdach do teatrów i tradycyjnych spotkaniach wigilijnych i zaduszkowych. Ale to kwietniowy weekend jest ich najważniejszym świętem i podsumowaniem całorocznej pracy. Więcej o imprezie TUTAJ

11349f8dfd5924c20dac

Opublikowano: 20 kwietnia 2017