MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Koronawirus

Myślą już o nowym sezonie

Patryk Kniat

Unia Swarzędz otrzymała już licencję na grę w IV lidze, i jak zapewnia trener Patryk Kniat, ekipa z powiatu poznańskiego w przyszłym roku powalczy o awans do III ligi. Jego podopieczni ten awans mogli uzyskać już teraz, ale ze względu na pandemię koronowariusa wiosną piłkarze nie wybiegli na boisko, a końcową tabelę ustalono po rundzie jesiennej. Pech chciał, że wówczas Unia zajmowała drugie miejsce w tabeli, mając zaledwie punkt straty do LKS Gołuchów, który zresztą w bezpośrednim pojedynku zespół ze Swarzędza pewnie pokonał.

– Możemy tylko żałować, że tak się stało, ale wpływu na decyzję związku nie mieliśmy. Cały czas wierzyliśmy, że wiosną jakieś mecze się odbędą i dlatego zawodnicy cały czas trenowali. Oczywiście indywidualnie. Robili to zresztą bardzo solidnie, co potwierdziły testy wydolnościowe. Mam więc nadzieję, że ta praca zaprocentuje w przyszłym sezonie – stwierdził szkoleniowiec Unii w rozmowie z Telewizją STK. Piłkarze ze Swarzędza już się zresztą do tego nowego sezonu przygotowują. Rozegrali nawet wewnętrzny sparing. – Mamy też już ustalone mecze kontrolne z innymi rywalami – zapowiedział Patryk Kniat.

Pytanie tylko, czy uda się je rozegrać? – Miałyby się one odbyć w połowie lipca i mam nadzieję, że do tego czasu kolejne obostrzenia zostaną zniesione – stwierdził trener, który zapowiedział też, że rewolucji kadrowej w jego zespole nie będzie. – Wszelkie decyzje personalne powinniśmy podjąć w klubie do 15 czerwca. Już teraz dysponujemy kadrą na III ligę i na stulecie klubu, które przypada w przyszłym roku chcielibyśmy do tej klasy rozgrywkowej się dostać. Do tego będą potrzebne punkty zdobyte nie tylko w starciach z najmocniejszymi rywalami, bo z nimi radzimy sobie dobrze, ale także z dołami tabeli – ocenił szkoleniowiec w wywiadzie dla STK.

Regularne punktowanie będzie w przyszłym sezonie bardzo ważne, ponieważ w IV lidze zagrają aż 22 drużyny. To efekt decyzji okręgowych związków, które zakończyły rozgrywki anulując spadki, a zachowując awanse. Coraz głośniej mówi się też o tym, że w związku z tak dużą liczbą zespołów, po pierwszej rundzie nastąpi podział na grupę mistrzowską oraz spadkową. W IV lidze w sezonie 2020/21 grać będą także inne zespoły z powiatu poznańskiego. Będą to Tarnovia Tarnowo Podgórne, Kotwica Kórnik, GKS Dopiewo oraz Concordia Murowana Goślina. Dwie ostatnie ekipy będą beniaminkami w tej klasie rozgrywkowej.

Patryk KniatTrener Patryk Kniat wierzy, że na stulecie klubu Unia awansuje do III ligi

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 2 czerwca 2020