MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Wrz 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

20 lat powiatu poznańskiego

Na finał kąpiel w strażackiej pianie (14.09.2019)

nowiny lokalne

Specjalistyczny sprzęt wart 100 tysięcy złotych trafił do 25 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej w powiecie poznańskim. Po raz szósty podczas festynu „Bezpieczni w powiecie poznańskim” Jan Grabkowski, starosta poznański przekazał upominki dla ochotników. Sobotnie, słoneczne popołudnie przyciągnęło tysiące osób do Bolechowa. Na festynie z wieloma atrakcjami, nie mogło zabraknąć tej największej – kąpieli w pianie strażackiej!

Co roku podczas rodzinnego pikniku w Bolechowie jednostki OSP otrzymują specjalistyczny sprzęt, tym razem były to zestawy węży i tzw. smoki pływające. – Dzięki takiemu wsparciu z powiatu poznańskiego nasi ochotnicy z roku na rok są wyposażani w coraz lepszy sprzęt. Teraz chcemy też skupić się na szeroko pojętej edukacji prewencyjnej. Dobrze wyposażone jednostki, przeszkoleni strażacy i świadomi mieszkańcy z pewnością podniosą jeszcze bardziej poziom bezpieczeństwa – mów Jacek Michalak, komendant PSP w Poznaniu.

Tylko w latach 2000-2018 powiat poznański przekazał na straż pożarną ponad 9,1 mln. zł, a w tym roku zabezpieczył 1,2 mln. zł. – A warto dodać, że przez minione 20 lat powiatu poznańskiego, które świętujemy również w Bolechowie, wydaliśmy 22 miliony na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców – wylicza Jan Grabkowski, starosta poznański. – Mimo, że nie jest to nasze zadanie, każdego roku staramy się dofinansowywać remonty komisariatów, zakup nowych radiowozów czy narkotestów.

Piknik w Bolechowie to nie tylko okazja do wsparcia strażaków, ale doskonała propozycja by spędzić rodzinnie czas wśród wielu atrakcji. – Jesteśmy tu co roku i za każdym razem są nowe atrakcje, niespodzianki i oczywiście przepyszne jedzenie – zgodnie podkreślali mieszkańcy, którzy w sobotę zawitali do Bolechowa.

I faktycznie nie mogli narzekać na nudę. Straż Graniczna Poznań-Ławica zaprezentowała pokaz pirotechniczny. Duże brawa zebrały też psy policyjne, które dały pokaz swych umiejętności. Można było podziwiać wozy strażackie, sprzęt policyjny czy wyposażenie wodnego pogotowia ratunkowego. A wszystko przy rytmach Orkiestry Dętej z Chludowa. Tradycyjnie były też warsztaty cukierkowe a dla najmłodszych dmuchańce i malowanie buziek. W tym roku Bolechowo odwiedziły też postaci z „Gwiezdnych wojen”, którzy zbierali pieniądze na leczenie chorej Klaudii.

Tradycyjnie w Bolechowie na finał nie mogło zabraknąć kąpieli w pianie strażackiej, która przyciąga bardzo wielu amatorów białego szaleństwa. Na zakończenie na scenie pojawił się zespół „Boys”, a przed sceną tysiące doskonale bawiących się osób.

Nowiny Lokalne

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 16 września 2019