Na orliku gramy dwunasty rok…

turniej piłkarski w napachaniu

Na orliku gramy dwunasty rok… – to słowa piosenki, która jest hymnem Amatorskiego Turnieju Piłkarskiego im. Marcina Matysiaka. W sobotę, 16 września na boisku orlik w Napachaniu odbyła się dwunasta edycja tej organizowanej przez Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokietnicy i współfinansowanej m.in. ze środków powiatu poznańskiego, imprezy. To właśnie w tym dniu amatorzy piłki nożnej spotkali się, by kolejny raz aby uczcić pamięć Marcina Matysiaka – oddanego służbie strażaka, społecznika, pasjonata piłki nożnej, który na płycie tego boiska zakończył swoje młode życie.

Jako pierwsi zaprezentowali swoje umiejętności juniorzy do lat 11. Zagrały cztery drużyny: dwie z SP w Rokietnicy oraz SP w Napachaniu i UKS AP Reissa. Ta ostatnia po zaciętej walce zdobyła pierwsze miejsce i puchar przechodni turnieju. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani medalami i nagrodami, a drużyny pucharami. Po młodzieży do rywalizacji przystąpili amatorzy. W finale spotkały się drużyny ,,Orlik Team Napachanie’’ i „Spartan Rokietnica”. Wygrali, po serii rzutów karnych, ci drudzy.

Podczas gdy rozgrywano mecze, na mniejszym placu przygotowano wiele atrakcji, z których można było korzystać bezpłatnie. Dzieci brały udział w najróżniejszych grach i zabawach sportowych prowadzonych przez animatorów, oblegały dmuchańce, a także mogły skosztować waty cukrowej oraz popcornu. Kilkadziesiąt maluchów brało też udział w konkursach rysunkowych. Podsumowując, jak co roku dopisała frekwencja, piękna słoneczna pogoda i niepowtarzalna, przyjazna, radosna, rodzinna atmosfera.

Opublikowano: 19 września 2023