Nad Wartą grali w disk golfa

turniej disk golfa

72 zawodników rywalizowało na Zakolu Warty w gminie Puszczykowo w II ogólnopolskim turnieju z cyklu Chain Reaction Challenge w disc golfie. To dyscyplina sportu używająca latających dysków, w której gracze rzucają nim do celu na zasadach podobnych do tych znanych z golfa. Rozgrywka odbywa się na polu zwykle złożonym z dziewięciu lub osiemnastu dołków. Gracze zaliczają dołek poprzez rzuty dyskiem w kierunku celu.

– Zakole Warty kolejny raz było areną zmagań zawodników uprawiających disk golf. Ze względu na urozmaicony teren można tutaj zorganizować wymagającą rozgrywkę – mówi Jacek Ciechanowski, prezes Chain Reaction Disc Golf Club i organizator zawodów, cytowany przez stronę Puszczykowa. Dodajmy, że wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach miłośnicy tego sportu najprawdopodobniej zyskają profesjonalne stacjonarne pole w Luboniu. W turnieju rywalizowano w kilku kategoriach. Wygrali je Maciej Litwinienko, Zofia Zakroczymska oraz Kamil Karpala.

Zdjęcia: Puszczykowo Facebook

Opublikowano: 7 września 2023