MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< mar 2023 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nagroda dla Rokietnicy

węzeł przesiadkowy w rokietnicy

Towarzystwo Urbanistów Polskich w Poznaniu wyłoniło zwycięzców konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce. Trzecie miejsce zajęła w nim gmina Rokietnica za projekt “Węzeł przesiadkowy w Rokietnicy. – Nagrodzona realizacja to przykład włączenia projektu rozbudowy infrastruktury transportowej w proces kreowania wielofunkcyjnego centrum miejscowości gminnej. Układ obiektów takich jak dworzec, centrum przesiadkowe, parking Park&Ride oraz zabytkowy budynek starego dworca z nowymi funkcjami usługowymi staje się nowym centrotwórczym ośrodkiem gminy – czytamy w uzasadnieniu nagrody.

– Dzięki współpracy PKP i władz gminy stworzono kompleks transportowo-usługowy, spajający podstawowe potrzeby codziennej komunikacji wewnątrzgminnej i metropolitalnej, ułatwiając dojście i dojazd do dworca i peronów z obu stron terenów kolejowych oraz oferując przestrzeń dla usług publicznych i komercyjnych. Wzbogacony o różne formy zieleni publicznej teren centrum komunikacyjnego jest jednym z kluczowych elementów przebudowy urbanistycznej i funkcjonalnej miejscowości Rokietnica, nadającym jej indywidualność, przy zachowaniu skali i charakteru gminy podmiejskiej – poinformowali organizatorzy.

Jury konkursu, który odbył się pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego, najwyżej oceniło projekt “Bulwary Nadnoteckie” w Wieleniu. Drugie miejsce zajęła poznańska realizacja ekspozycji reliktów palatium Mieszka I i kaplicy pałacowej przy Ostrowie Tumskim.

wójt gminy rokietnica Bartosz derech odbiera nagrodęWójt gminy Rokietnica Bartosz Derech odbiera nagrodę (B. Derech Facebook)

węzeł przesiadkowy w rokietnicy

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 3 lutego 2023