Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Sty 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Sport

Nagrody dla sportowców

Kończący się rok był bardzo udany dla sportowców z powiatu poznańskiego. Zwłaszcza dla kolarzy, którzy zdobyli sporo medali nie tylko w kraju, ale także na międzynarodowej arenie. Spore sukcesy odnosili również zawodnicy uprawiający jeździectwo oraz strzelectwo sportowe. I to właśnie przedstawiciele tych trzech dyscyplin sportu otrzymali Nagrody Sportowe Starosty Poznańskiego.  

Sportowcy trenujący w klubach sportowych na terenie powiatu poznańskiego mogli otrzymać nagrody w czterech kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior starszy i młodzieżowiec. W tej pierwszej wyróżniona została (III nagroda) Natalia Szymczak z UKS Jedynka Kórnik, która w tym roku nieźle sobie radziła zarówno w wyścigach na szosie jak i na torze.

Wśród juniorów młodszych doceniono osiągnięcia Karoliny Przybylak (I nagroda) z Jedynki Kórnik, Tomasza Ignasiaka (II nagroda) z UKS Delfin Biedrusko oraz Zofii Flerkowskiej (III nagroda) z LKS Abaria Iwno. Nagrodzeni uprawiają odpowiednio kolarstwo, strzelectwo sportowe oraz skoki przez przeszkody.

W gronie juniorów starszych najwyżej oceniono wyniki Patryka Rajkowskiego. Największym sukcesem kolarza torowego Jedynki Kórnik było zwycięstwo na rozgrywanych w Portugalii Mistrzostwach Europy w konkurencji keirin. Na tej samej imprezie Rajkowski zdobył jeszcze dwa inne medale w rywalizacji drużynowej. Kolarz z Kórnika świetnie sobie poradził również na Mistrzostwach Świata w Seulu, gdzie w konkurencji keirin sięgnął po brązowy medal. Podobnie jak w sprincie drużynowym.

II nagrodę wśród juniorów starszych i nagrodę Starosty Poznańskiego otrzymała koleżanka klubowa Rajkowskiego – Nikol Płosaj. III nagroda w tej kategorii wiekowej przypadła Julicie Jagodzińskiej z Tarnovii Tarnowo Podgórne, która także uprawia kolarstwo torowe i która podobnie jak reprezentacji Jedynki bardzo dobrze spisała się na Mistrzostwach Europy w Portugalii.

Wśród młodzieżowców najlepszymi wynikami sportowymi w 2014 roku mogła się pochwalić Dominika Borkowska z Tarnovii, która należy do czołówki krajowej w swojej kategorii wiekowej w kolarstwie torowym. I to właśnie ona otrzymała I nagrodę Sportową Starosty Poznańskiego. Drugie miejsce zajęła Natalia Morytko, a trzecie – Alicja Ratajczak. Obie uprawiają kolarstwo i trenują w Jedynce Kórnik.

W gronie wyróżnionych Nagrodami Sportowymi Starosty Poznańskiego nie zabrakło także trenerów „prowadzących szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie”. I nagrodę otrzymał Robert Taciak z Jedynki Kórnik (na zdjęciu ze swoimi zawodnikami), II nagrodę – Piotr Broński z Tarnovii Tarnowo Podgórne, a III nagrodę – Stanisław Helak z Abarii Iwno. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 12 grudnia 2014


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum