Nagrody dla uczniów

22 października w Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbyła się XLV Sesja Rady Powiatu w Poznaniu, której tematem przewodnim była oświata. Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński przedstawił w formie prezentacji Informację o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2013/2014. Podczas Sesji uroczyście wręczono stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Poznański. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz najzdolniejsi uczniowie.

Stypendia wraz z gratulacjami i pamiątkowymi dyplomami, z rąk Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Poznaniu Krzysztofa Robaszyńskiego oraz Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego odebrało 42 uczniów, którzy w poprzednim roku nauki w szkole ponadgimnazjalnej lub gimnazjum, prowadzonych przez Powiat Poznański uzyskali średnią ocen minimum 5,0. W nagrodę, w roku szkolnym 2014/2015 przez 10 miesięcy, będą otrzymywać stypendium w wysokości 250 zł miesięcznie. Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu wręczone zostały uczniom z: Zespołu Szkół w Kórniku, Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu, Zespołu Szkół w Puszczykowie, Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy, Zespołu Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach.

Jan Grabkowski nagrodził 3 uczniów za wybitne osiągnięcia sportowe oraz 15 uczniów zasadniczych szkół zawodowych za dobre wyniki w nauce. Warto dodać, że Nagrodę Starosty Poznańskiego po raz pierwszy otrzymali najzdolniejsi uczniowie zasadniczych szkół zawodowych. Starosta podkreślił, że Powiat Poznański od lat stawia na kształcenie zawodowe.  Nagrody Starosty Poznańskiego otrzymali uczniowie: Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu, Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy, Zespołu Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie, Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu oraz Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki  w Mosinie.

Wszyscy tegoroczni nagrodzeni są dowodem na to, że warto inwestować w edukację.

Autor: Agnieszka Przybylska (Wydział Edukacji)

Stypendyści Rady Powiatu

Uczniowie, którzy otrzymali Nagrody Starosty Poznańskiego