Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom ulegają terminy imprez

<< Kwi 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nagrody sportowe czekają

Filip Prokopyszyn pozujący do zdjęcia z rowerem na hali

Zarząd Powiatu w Poznaniu ogłosił nabór wniosków o przyznanie Nagród Sportowych Powiatu Poznańskiego dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe oraz nagród dla trenerów prowadzących szkolenie zawodników uzyskujących wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym za rok 2019.

– To już tradycja, że nagradzamy najlepszych. Tych, którzy nie tylko zdobywają medale, ale też promują nasz region. A sukcesów zawodników z powiatu poznańskiego w ubiegłym roku nie brakowało. I to zarówno tych uzyskiwanych w sportach indywidualnych, jak i drużynowych. Stawiamy na sport i to przynosi efekty. Cieszymy się też, że młodzież chce uprawiać sport i jest konsekwentna w dążeniu do celu – podkreśla starosta poznański Jan Grabkowski.

Tak jak w poprzednich latach, o nagrody mogą się ubiegać sportowcy w czterech kategoriach wiekowych. To młodzieżowcy, juniorzy starsi, juniorzy młodsi oraz młodzicy. Jak zwykle docenimy również ich szkoleniowców. W tym miejscu warto przypomnieć, że w przeszłości Nagrody Sportowe Powiatu Poznańskiego odbierały m.in. lekkoatletka Anna Jagaciak czy też kolarka Katarzyna Pawłowska, które później reprezentowały nasz kraj na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Kolejne święto światowego sportu zaplanowano na ten rok w Tokio. I wiele wskazuje na to, że tam również nie zabraknie sportowców z powiatu poznańskiego. I to reprezentujących na co dzień barwy klubów z naszego regionu. Na ten moment o wyjeździe do stolicy Japonii mogą realnie myśleć choćby kolarze UKS  Jedynki Kórnik, Nikol Płosaj oraz Patryk Rajkowski, a także ich kolega z KK Tarnovii Tarnowo Podgórne, Filip Prokopyszyn.

Wnioski o przyznanie Nagród Sportowych Powiatu Poznańskiego należy składać osobiście lub drogą pocztową, w nieprzekraczalnym terminie do 9 marca 2020 roku w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego 18. Decyduje data wpływu do Kancelarii Starostwa. Więcej informacji, a także regulamin i wszystkie wymagane załączniki można znaleźć TUTAJ.

Filip Prokopyszyn zdobywa medale na największych imprezach międzynarodowych i ma szansę na występ na IO w Tokio (fot. KK Tarnovia Tarnowo Podgórne Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 14 lutego 2020


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum