Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Sie 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nagrody z kultury i sportu

Powiat poznański po raz kolejny docenił ludzi kultury i sportu. Wręczenie tradycyjnych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz dla najlepszych zawodników i trenerów w powiecie poznańskim nastąpiło podczas XL sesji Rady Powiatu w Poznaniu, która odbyła się 27 czerwca.

– Od lat doceniamy osoby, które mają swoją pasję. Tych, którzy poświęcają swój wolny czas, by robić coś więcej. Kultura z natury rzeczy wymyka się ocenom i jest w pewnym sensie niewymierna. Bardzo wymierny jest za to sport. W tym przypadku, to końcowy rezultat jest najważniejszy. My nagradzamy właśnie tych, których wyniki są ponadprzeciętne – mówił starosta poznański Jan Grabkowski.

Główna nagroda za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury trafiła do fotografa Marka Lapisa. – Myślę, że otrzymałem ją nie za konkretne działania, ale za całokształt mojej pracy. Ja zresztą pracuję nie dla nagród, ale z pasji i potrzeby tworzenia. Aparat jest niesamowitym medium, który daje możliwość poznawania nowych, bardzo ciekawych ludzi – mówił laureat.

Wśród sportowców najwięcej nagród otrzymali kolarze z UKS Jedynki Mróz Kórnik, z Nikol Płosaj na czele. – Bardzo żałujemy, że nie mogło być z nami drugiej gwiazdy naszego klubu, Patryka Rajkowskiego, który miał bardzo groźny upadek i jest właśnie po operacji – mówił trener Robert Taciak, który otrzymał główne wyróżnienie w gronie szkoleniowców. – Która to nagroda? Z tego co pamiętam, to dziewiąta. Być może miałbym ich dziesięć, ale raz złożyliśmy… błędny wniosek – dodał.

Poniżej lista laureatów oraz ich ubiegłoroczne (w przypadku kultury nie tylko) dokonania:

Nagroda Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

1. Marek Lapis (Koziegłowy)
– w 2018 r odznaczony przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej “Medalem za zasługi dla Fotografii Polskiej (1918-2018) w 100. Rocznicę Niepodległości
– laureat prestiżowych konkursów fotograficznych: International Photography Awards 2013, 2017 Los Angeles; PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS (PX3) 2015, 2016; Tokyo International Foto Awards 2016; Grand Press Photo 2008, 2015 i 2016 (I miejsce w kategorii LUDZIE); Black&White Spider Awards Los Angeles 2015, 2016, 2017; Leica Street Photo – zwycięzca 3 edycji; BZ WBK PRESS FOTO, Moscow International Foto Awards 2016, Polski Konkurs Fotografii Sportowej (I miejsce w 2014 i 2016); National Geographic Polska, Projekt Przetwórnia w Krakowie, KREATYWNA KULTURA 2016 i 2017, MonoVision Awards London 2017; Monochrome Awards London 2017
– brał udział w licznych renomowanych warsztatach, prezentował swoje prace w Polsce i na świecie
– juror licznych konkursów fotograficznych
– publikował w większości polskich czasopism oraz tygodników opinii (Wprost, Polityka, Newsweek, Przekrój) oraz zagranicznych (Time, Focus, The Sunday Telegraph, Reuters, Le Figaro)
– wykładowca WSNHiD oraz Wielkopolskiej Szkoły Fotografii oraz międzynarodowych warsztatów fotograficznych dla osób upośledzonych intelektualnie w roku 2013 i 2015
– pomysłodawca i twórca autorskiego programu warsztatów dla osób niesłyszących realizowanych w Towarzystwie Osób Niesłyszących TON w Poznaniu
– związany od początku z projektem 5 Zmysłów – realizowanym we współpracy z powiatem poznańskim, aktywizującym do działań na polu kultury osoby z niepełnosprawnościami różnego typu

2. Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie
– drugie miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu o Puchar Czarnych Diamentów w Katowicach, 2018
– Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu o Puchar Czarnych Diamentów w Katowicach, 2017
– trzecie miejsce i wyróżnienie na Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym w Dziekanowicach, 2017
– pierwsze miejsce na Powiatowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Lusowie, 2016
– pierwsze miejsce na Powiatowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Lusowie, 2015
– Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych “Krakowiak” w Krakowie, 2014
– pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych “Folklor na bank” w Brańsku, 2013
– trzecie miejsce za tańce wielkopolskie na Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych “Regiony” w Bydgoszczy, 2007
– zespół prezentuje się na krajowych przeglądach folklorystycznych oraz innych imprezach kulturalnych: Poronińskie Lato, Wielkie Granie w Spiszu, Festiwal folklorystyczny “Barwy folkloru” w Chełmnie i Toruniu, Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie, Mięsna Arena w ramach Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych pod patronatem Ministra Rolnictwa, dożynki, koncerty jasełkowe, festiwale międzynarodowe (Niemcy, Belgia, Francja, Włochy, Hiszpania, Węgry, Białoruś, Ukraina, Litwa, Rosja, Turcja, Austria, Malta), w festiwalach organizowanych przez CIOFF – organizację wchodzącą w skład UNESCO, której zadaniem jest m.in. ochrona folkloru i sztuki ludowej, projekt Narodowego Centrum Kultury
– zespół koncertuje dla środowisk polonijnych

3. Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta im. hm Antoniego Jerzaka w Mosinie
– Medal Rzeczypospolitej Mosińskiej, 2016
– Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznany dyrygentowi Maciejowi Kubackiemu oraz prezesowi orkiestry Tadeuszowi Matusiakowi, 2014
– Medal Burmistrza Gminy Mosina, 2008
– Honorowa Odznaka – Harcerska Służba Ziemi Mosińskiej, 2006
– Honorowa Statuetka 700-lecia Królewskiego Miasta Mosina, 2002
– Nagroda Złotego Bończuka za musztrę paradną i nagroda specjalna Wydziału Kultury i Sztuki MRN w Poznaniu, 1989
– główna nagroda w kategorii orkiestr młodzieżowych we Wrześni, 7. 1986 i 1988
– Medal Dowództwa Wojsk Lotniczych w Poznaniu dla Reprezentacyjnej Orkiestry ZHP, 1985
– Puchar Naczelnika ZHP i tytuł Orkiestry Reprezentacyjnej ZHP i Chorągwi Poznańskiej, 1985
– Odznaczenie Harcerskiej Orkiestry Dętej – Złota Odznaka Honorowa Związku Chórów i Orkiestr w Poznaniu oraz Medal 90-lecia Związku, 1985
– Zbiorowa Złota Odznaka “Za zasługi dla Chorągwi Poznańskiej”, 1981
– pierwsze miejsce w Międzywojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Poznaniu, 1975
– drugie miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Harcerskich Orkiestr Dętych w Tczewie, 1974
– drugie miejsce w Przeglądzie Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Międzychodzie, 1972
– pierwsze miejsce w Przeglądzie Harcerskich Zespołów Artystycznych Hufca Poznań – Powiat w Pobiedziskach, 1970

 

Nagroda Sportowa Powiatu Poznańskiego dla osoby fizycznej osiągającej wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym

MŁODZIK
1. Tomasz Pawlaczyk (karate WKF, MUKS Dynamic Akademia Karate Swarzędz)
– pierwsze miejsce kumite Puchar Polski (Lębork)
– drugie miejsce kata drużynowo Puchar Polski (Lębork)
– drugie miejsce kata indywidualnie Puchar Świata Harasuto (Łódź)
– pierwsze miejsce kata indywidualnie Mistrzostwa Świata (Londyn)
– pierwsze miejsce kata drużynowo Mistrzostwa Świata (Londyn)
– piąte miejsce kumite indywidualnie Mistrzostwa Świata (Londyn)

2. Maria Hoffmann (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski szkółek na 250 m ze startu lotnego na torze
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski szkółek w wyścigu punktowym na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski szkółek w wyścigu scretch na torze
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski szkółek ze startu wspólnego na szosie
– pierwsze miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sprincie drużynowym na torze
– trzecie miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w wyścigu punktowym na torze

3. Marianna Pilawska (judo, UKS Gimnazjon Suchy Las)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski młodziczek, kat. wagowa do 48 kg (Poznań)
– trzecie miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek, kat. wagowa do 48 kg (Poznań)
– drugie miejsce Międzynarodowy Puchar Czech – Grand Prix Ostrawa

JUNIOR MŁODSZY
1. Mateusz Samól (karate, Bukowski Klub Karate EMPI)
– drugie miejsce Mistrzostwa Europy WUKF kata indywidualnie (Rumunia)

2. Zofia Picz (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski w scretchu na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski w wyścigu na 500 m na torze
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski w wyścigu punktowym na torze
– drugie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w wyścigu keirin na torze
– drugie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sprincie na torze
– drugie miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w wyścigu punktowym na torze
– drugie miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w sprincie olimpijskim
– trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w wyścigu ze startu wspólnego
– trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w wyścigu eliminacyjnym

3. Kinga Przewoźna (lekka atletyka, Ośrodek dla Dzieci Niewdomych w Owińskach)
– czwarte miejsce World Para Athletics Grand Prix, bieg 200 m (Paryż)
– piąte miejsce Emil Open 6th Europen Youth Games fot the Disabled, bieg 100 m (Brno)
– drugie miejsce Emil Open 6th Europen Youth Games fot the Disabled, bieg 200 m (Brno)
– szóste miejsce World Para Athletic Junior Championships, bieg 100 m (Nottwil)
– piąte miejsce World Para Athletic Junior Championships, bieg 200 m (Nottwil)
– trzecie miejsce Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, bieg 100 m (Białystok)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, skok w dal (Białystok)

JUNIOR STARSZY
1. Krystian Ruta (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
– drugie miejsce Mistrzostwa Europy, sprint drużynowy na torze (Anadia)
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski, sprint drużynowy na torze (Pruszków)
– czwarte miejsce Mistrzostwa Polski, kirin na torze (Pruszków)

2. Karolina Przybylak (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
-pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski juniorów w wyścigu kerin na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski juniorów w wyścigu eliminacyjnym na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski elity w wyścigu drużynowym na torze
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na szosie
– trzecie miejsce Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na torze
– trzecie miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów w wyścigu medison na torze

3. Jakub Pietrucha (karate, MUKS Dynamic Akademia Karate Swarzędz)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców, indywidualne +76kg

MŁODZIEŻOWIEC
1. Nikol Płosaj (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– drugie miejsce na torowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy elity w wyścigu drużynowym na 4 km (Anadia)
– trzecie miejsce na torowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy elity w wyścigu drużynowym na 4 km (Berlin)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski elity w wyścigu drużynowym na torze
– pierwsze miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski elity w wyścigu medison na torze
– drugie miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na szosie
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski elity w wyścigu eliminacyjnym na torze
– trzecie miejsce Mistrzostwa Polski elity w wieloboju (omnium) na torze
– trzecie miejsce Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski elity
– trzecie miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu ze startu wspólnego
– trzecie miejsce Górskie Szosowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
– piąte miejsce Puchar Świata Elity w wyścigu drużynowym na dochodzenie
– ósme miejsce Torowe Mistrzostwa Świata elity w wyścigu drużynowym (Hong Kong)

2. Patryk Rajkowski (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– trzecie miejsce Mistrzostwa Europy w sprincie drużynowym do lat 23 (Anadia)
– pierwsze miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze w konkurencji keirin
– pierwsze miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze w konkurencji sprintu
– ósme miejsce Puchar Świata w konkurencji keirin

3. Julita Jagodzińska (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
– czwarte miejsce Mistrzostwa Europy na torze, sprint drużynowy (Anadia),
– piąte miejsce Mistrzostwa Europy na torze, keirin (Anadia)
– czwarte miejsce Mistrzostwa Europy na torze, sprint indywidualny (Anadia)
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski na torze, keirin (Pruszków)
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski na torze, sprint drużynowy (Pruszków)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski na torze, sprinty indywidualne (Pruszków)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski na torze, keirin elita (Pruszków)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski na torze, sprinty indywidualne elita (Pruszków)

TRENER
1. Robert Taciak (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– osiągnięcia podopiecznych: Nikol Płosaj, Zofia Picz, Karolina Przybylak, Jan Łamaszewski, Mateusz Przymusiński, Patryk Rajkowski, Maria Hoffmann

2. Piotr Broński (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
– osiągnięcia zawodników: Julita Jagodzińska, Marcin Karbowy, Tobiasz Pawlak, Adrian Mrówka, Patryk Krzywda, Jagoda Garczarek, Borys Korczyński, Krystian Ruta, Adam Sieradzki, Joachim Mąkowski

3. Wiesław Pawlak (lekka atletyka, Ośrodek dla Dzieci Niewdomych w Owińskach)
– osiągnięcia zawodników: Inga Biernat, Kinga Przewoźna

DRUŻYNA
1.MUKS Dynamic Akademia Karate Poznań – Wojciech Niedziela (Siekierki Wielkie), Tomasz Pawlaczyk (Gortatowo), Oskar Prusinowski (Zalasewo)
– drugie miejsce kata Drużynowe Puchar Polski (Lębork)
– pierwsze miejsce kata Drużynowe Mistrzostwa Świata (Londyn)

 

 

 

 

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 27 czerwca 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum