Nagrodzono atrakcje turystyczne (19.03.2024)

Zakończyła się czwarta edycja Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego. Wyróżnienie uzyskało 47 obiektów, a uroczysty finał akcji odbył się 18 marca w Dworze Skrzynki.

Celem przedsięwzięcia jest promocja oferty turystycznej aglomeracji poznańskiej, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu poznańskiego oraz systematyczne podnoszenie jej standardu. W tym roku do grona organizatorów certyfikacji: Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT) oraz Powiatu Poznańskiego dołączył Instytut Skrzynki – Instytut Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego.

Instytut to samorządowa instytucja kultury powiatu poznańskiego z siedzibą w zabytkowym, zrewitalizowanym Dworze Skrzynki (gmina Stęszew), gdzie odbył się finał akcji. Przedstawiciele wyróżnionych atrakcji odebrali pamiątkowe certyfikaty z rąk starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego.

waszaturystyka.pl

Redaktor: Maciej Pawlik