MenuMenu główne
Powiat PoznańskiSport

Nagrodzono sportowców

Tematy związane ze sportem zdominowały sesję Rady Powiatu w Poznaniu, która odbyła się 23 marca w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Jej punktem kulminacyjnym było wręczanie Nagród Sportowych Starosty Poznańskiego dla najlepszych zawodników i trenerów 2015 roku, działających na terenie powiatu.

– To szczególny dzień, ponieważ doceniamy tych, którzy mają pasję. Dzięki ich sukcesom w świat idzie wiadomość, że powiat poznański jest nie tylko duży, bogaty i ludny, ale też że ma znakomitych sportowców. A miniony rok obfitował w sukcesy. Odnosili je nasi kolarze, zapaśnicy czy kajakarze – powiedział podczas uroczystości Starosta Poznański, Jan Grabkowski.

Najwięcej nagród otrzymali kolarze UKS Jedynki Kórnik. W kategorii junior starszy pierwszą nagrodę otrzymała Weronika Humelt. – Miniony rok była dla mnie bardzo udany. Zdobyłam choćby srebrny medal mistrzostw Europy juniorek w Atenach w wyścigu drużynowym na czas. Wraz z koleżankami klubowymi sięgnęłam też po medale mistrzostw Polski – przypomniała zawodniczka z Kórnika.

– Cieszymy się, że Kórnik coraz bardziej jest kojarzony z kolarstwem i naszymi sukcesami. Takie nagrody jak ta „nakręcają” nas do jeszcze cięższej pracy. Już za kilka dni rozpoczynamy sezon. Będzie on dla nas bardzo ciekawy, bo w planach mamy choćby start w kobiecym Tour de Pologne – dodała Weronika Humelt, która chciałby pójść w ślady swojej nieco starszej, byłej już koleżanki klubowej Katarzyny Pawłowskiej, która nie tak dawno została mistrzynią świata.

Ambitne plany ma także kajakarz Dominik Rzepczyński, laureat drugiej nagrody w kategorii junior młodszy. – Takie nagrody są nie tylko motywacją do dalszej pracy, ale też pomagają nam się rozwijać. Uprawianie sportu wiąże się przecież z dużymi kosztami, a rodziców nie zawsze stać, by nam pomóc – mówił zawodnik trenujący na co dzień w UKS Błyskawica Rokietnica.

W sumie nagrody odebrało 24 zawodników oraz 3 trenerów. W tym roku przyznano także wyróżnienia specjalne. Otrzymali je m.in. zawodnicy z Zespołu Szkół Nr 1 w Swarzędzu grający w unihokeja oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, którzy zdominowali mistrzostwa Polski w tenisie stołowym dźwiękowym.

– To dla nas wyjątkowa chwila, ponieważ po raz pierwszy zauważono i doceniono naszych zawodników. Tenis stołowy dźwiękowy, to nowa dyscyplina sportu, ale zdobywająca sobie coraz większe grono zwolenników. Świadczy o tym zainteresowanie ze strony mediów, także tych centralnych – powiedział Leszek Szmaj, nauczyciel wychowania fizycznego z Owińsk. To właśnie on stworzył i opracował przepisy tenisa stołowego dźwiękowego.

Zaproszeni goście oraz uczestnicy „sportowej sesji” Rady Powiatu w Poznaniu mieli także okazję zapoznać się pt. „Sportowy Powiat Poznański”, którą zaprezentował Wicestarosta Poznański, Tomasz Łubiński. Jest ona dostępna w załączniku poniżej. W innym załączniku prezentujemy listę nagrodzonych i wyróżnionych sportowców i trenerów oraz ich ubiegłoroczne dokonania.

Kategoria wiekowa: młodzik
2 nagroda: Julianna Chodorowska, Julia Depa, Paulina Golik, Aleksandra Hypka, Julia Korytowska, Julia Kubiak, Zofia Michalska, Martyna Rychlik, Marta Sobota, Dominika Szynkaruk, Magdalena Szynkaruk, Maja Wilhelms, Antonina Witczak, Zuzanna Żybura ((piłka ręczna, Uczniowski Klub Sportowy Bukowia Buk)
3 nagroda: Agata Kamińska (jeździectwo, Klub Jeździecki Fundacji Zawsze Razem Ranczo Kołata)

Kategoria wiekowa: junior młodszy
1 nagroda: Karolina Przybylak (kolarstwo, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Kórnik)
2 nagroda: Dominik Rzepczyński (kajakarstwo, Uczniowski Klub Sportowy Błyskawica Rokietnica)
3 nagroda: Krystian Ruta (kolarstwo, Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne)

Kategoria wiekowa: junior starszy
1 nagroda: Weronika Humelt (kolarstwo, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Kórnik)
2 nagroda: Julita Jagodzińska (kolarstwo, Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne)
3 nagroda: Maciej Katarzyniak (zapasy, Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz)

Kategoria wiekowa: młodzieżowiec
1 nagroda: Patryk Rajkowski (kolarstwo, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Kórnik)
2 nagroda: Nikol Płosaj (kolarstwo, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Kórnik)
3 nagroda: Mateusz Świerczyński (badminton, Uczniowski Klub Sportowy Orkan Przeźmierowo)

Kategoria: trener
1 nagroda: Robert Taciak (kolarstwo, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Kórnik)
2 nagroda: Piotr Broński (kolarstwo, Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne)
3 nagroda: Rafał Skomra (piłka ręczna, Uczniowski Klub Sportowy Bukowia Buk)

Kategoria: wyróżnienia sportowe
nagroda rzeczowa: Piotr Jóźwiak, Szymon Piotr Łuczak, Jakub Gola, Krystian Szczepański, Jakub Lebioda, Oskar Piotr Szak, Adrian Machowicz, Krzysztof Wiktor Woszek, Zenon Paweł Wawrzyniak (unihokej, Zespół Szkół Nr 1 w Swarzędzu)
nagroda rzeczowa: Grzegorz Mazurek (trener zapasy, Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz)
nagroda rzeczowa: Natalia Marendziak, Nikola Oleksiak, Damian Królikowski, Oskar Piosik (tenis stołowy dźwiękowy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego Dla Dzieci Niewidomych w Owińskach)

Sportowy Powiat Poznański 2016
Lista nagrodzonych i wyróżnionych

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 23 marca 2016