MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< sie 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Najlepsi dzielnicowi

nagrodzeni policjanci

Dobre warunki pracy są ważnym czynnikiem motywacyjnym, ale nie tylko one. Jest nim także uznanie ze strony mieszkańców, stąd też powiat poznański od początku swego powstania, to jest od 1999 roku, organizuje konkurs „Dzielnicowy Roku Powiatu Poznańskiego”.   

– Policjanci poprzez poprawę bezpieczeństwa, budowanie zaufania  przyczyniają się do rozwoju naszego powiatu, do wzrostu liczby mieszkańców czy inwestycji. A te nagrody dostają najlepsi policjanci – mówił Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański, podczas uroczystości  Święta Policji w Auli Collegium Da Vinci w Poznaniu, gdy to poznaliśmy także tegorocznych zwycięzców konkursu.  W ocenie jury i mieszkańców najlepszymi dzielnicowymi roku 2021 są: mł. asp. Jakub Ból z Komisariatu Policji w Pobiedziskach, mł. asp. Michał Orczykowski z Komisariatu Policji w Suchym Lesie, st. asp. Tomasz Kasprzak – Komisariat Policji w Kostrzynie. Czeki symbolizujące nagrody finansowe oraz dyplomy podczas uroczystości wręczyli zwycięzcom Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański oraz insp. Robert Kasprzyk, komendant miejski Policji w Poznaniu. W konkursie wzięło udział siedemnastu dzielnicowych.

Warto dodać, że powiat poznański od lat wspiera funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu poprzez  wyposażanie policjantów w nowoczesny sprzęt, finansowanie akcji prewencyjnych i profilaktycznych. To także remonty komisariatów Policji w gminach powiatu poznańskiego oraz  pomieszczeń dla służbowych koni i psów, zakupy: sprzętu komputerowego i łączności, wyposażenia kwaterunkowego i biurowego, wyposażenia osobistego policjantów, psów i koni służbowych, a także sfinansowanie  i współfinansowanie zakupu 55 samochodów. Dotychczasowe wsparcie powiatu to blisko 12,5 mln złotych, a w tym roku dla Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zaplanowano kolejny milion złotych.

Najbardziej widocznymi efektami współpracy są nowe komisariaty policji w: Czerwonaku, Luboniu oraz w Dopiewie, także zmodernizowane i rozbudowane komisariaty Policji w Komornikach oraz Tarnowie Podgórnym.

Od 2010 roku odbywa się także konkurs na „Najlepszy Komisariat Roku Powiatu Poznańskiego”, z nagrodą 30 tys. zł za pierwsze miejsce. Dotychczas w jedenastu edycjach Konkursu,  wygrały go: trzykrotnie KP Kostrzyn i KP Pobiedziska; dwukrotnie KP Stęszew oraz KP Murowana Goślina; KP Mosina i KP Buk.

Redaktor: Anna Jaworska
Opublikowano: 20 lipca 2022