MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< gru 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Czołówka grała w Sobocie

turniej w sobocie tenis

Michał Dembek został zwycięzcą rozgrywanego na kortach Centrum Tenisowego Sobota turnieju Lotos PZT Halowy Puchar Polski „Gramy dalej”. Najwyżej rozstawiony zawodnik w drabince zgarnął najwięcej z puli nagród wynoszącej 58 tysięcy złotych, bowiem odebrał czek na 14 tysięcy złotych. – Wcześniej w planach nie miałem startu w tym turnieju, ale skusiły mnie atrakcyjne nagrody oraz lista graczy, którzy się zgłosili, bo rywalizacja z czołowymi polskimi tenisistami na pewno pomoże mi lepiej się przygotować do następnych imprez – stwierdził Michał Dembek.

W finale jego rywalem miał być Martyn Pawelski. Miał, ponieważ rozstawiony z numerem piątym zawodnik z powodu uraz oddał mecz walkowerem. Wcześniej zdążył jednak wyeliminować dwóch wyżej notowanych z graczy, w ćwierćfinale grającego z dwójką Wojciecha Marka, a w kolejnym pojedynku turniejową trójkę, Szymona Kielana. Rozgrywany w Sobocie Lotos PZT Halowy Puchar Polski był przedłużeniem letniego cyklu Polish Tour, który składał się z trzynastu turniejów, w tym jedenastu międzynarodowych. Jednocześnie była to też ostatnia tegoroczna impreza dla zawodowców rozgrywana w tym roku w kraju.

– Przyjechali do nas czołowi polscy tenisiści, więc nic dziwnego, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wygrał faworyt, ale we wstępnej fazie rywalizacji nie obyło się bez niespodzianek. Już w drugiej rundzie imprezy odpadli rozstawieni Yann Wójcik czy Kamil Gajewski. Ja cieszę się, że na etapie ćwierćfinałów wystąpili gracze z naszego regionu, czyli z Wielkopolski. A byli to Marcel Politowicz i Dominik Nazaruk – powiedział po ostatnim meczu Wojciech Jaraczewski, dyrektor turnieju. Po zawodach w Sobocie większość polskich tenisistów planuje przerwę na regenerację i przygotowania do nowego sezonu.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 listopada 2021