MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< sty 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Najlepsi w Wielkopolsce…

tenisiści stołowi lkts luboń

Luboński Klub Tenisa Stołowego, jak to zwykle na koniec roku bywa, podsumował swoje występy w ostatnich dwunastu miesiącach. – W 14-letniej historii klubu nasi zawodnicy wywalczyli czternaście medali mistrzostw Polski. Dwa ostatnie, w 2021 roku, zdobyła Natasza Adamczyk, która dwukrotnie stanęła na trzecim stopniu podium podczas mistrzostw kraju żaczek, zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej – wspomina trener Piotr Ciszak na klubowej stronie. 

W rywalizacji drużynowej LKTS Luvena Luboń, w sezonie 2020/21, zajęła siódme miejsce w rozgrywkach I ligi kobiet, będąc najwyżej notowanym klubem z Wielkopolski. Aktualnie zawodniczki z powiatu poznańskiego, głównie za sprawą kapitalnie dysponowanej jesienią Pauliny Nowackiej, plasują się na czwartej pozycji w tabeli, mając szanse na poprawienie tego wyniku. Pierwszy zespół LKTS Luveny to z pewnością wizytówka klubu z powiatu poznańskiego, ale w Luboniu mogą się pochwalić także dobrymi wynikami innych drużyn.

– Drugi zespół kobiet, w którym występują tylko nasze młode wychowanki, w poprzednim sezonie uplasował się na drugim miejscu w rozgrywkach II ligi. Teraz dziewczyny są tam liderem. Zespół mężczyzn rywalizuje na co dzień w III lidze. Ostatnio nasi zawodnicy grali w barażu o awans, ale rywale okazali się lepsi. W tym sezonie będzie pewnie okazja, aby poprawić ten wynik, bo nasi zawodnicy ponownie zajmują czołowe lokaty i mają spore szanse na grę w barażach o II ligę – dodaje szkoleniowiec.

Klub z Lubonia w sezonie 2020/21, tak jak to było w poprzednich latach, okazał się najlepszą ekipą w Wielkopolsce zarówno w klasyfikacji ogólnej klubów Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego oraz we współzawodnictwie Sportu Dzieci i Młodzieży. Na ten wynik złożyły się liczne medale wywalczone w różnego rodzaju imprezach. W samych tylko mistrzostwach Wielkopolski reprezentanci LKTS Luveny sięgnęli po dziewięć złotych, siedem srebrnych i dziewięć brązowych medali w różnych kategoriach wiekowych, potwierdzając swoją dominację w regionie. Więcej o sukcesach LKTS Luveny w minionym roku można przeczytać TUTAJ.

tenisiści stołowi lkts lubońfot. LKTS Luboń Facebook

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 3 stycznia 2022