MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< wrz. 2021 >>
pon.wt.śr.czwpt.sob.niedz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Najlepsi w wyjątkowym roku

Puchary dla najbardziej usportowionych gmin powiatu poznańskiego

Prezentujemy wyniki sportowego współzawodnictwa szkolnego w powiecie poznańskim. – Rok szkolny 2020/2021 był pod każdym względem wyjątkowy. Wszystko przez ograniczenia związane z pandemią, które mocno utrudniały organizowanie jakiejkolwiek rywalizacji sportowej zarówno na poziomie profesjonalnym jak i amatorskim. Dzieci i młodzież ze szkół powiatu poznańskiego pozostawali jednak aktywni, co bez wątpienia pozwoliło im lepiej przetrwać ten trudny czas. Chyba nie skłamię mówiąc, że w powiecie poznańskim przeprowadzono najwięcej imprez w całym województwie – twierdzi Aldona Muszyńska, koordynatorka zawodów na terenie powiatu z ramienia Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”, który po raz kolejny był realizatorem zadania upowszechniającego sport wśród dzieci i młodzieży ze środków budżetowych powiatu poznańskiego.

Inauguracja rywalizacji szkół nastąpiła na początku października 2020 roku w Krośnie w gminie Mosina, gdzie odbyły się przełajowe biegi sztafetowe dziewcząt i chłopców. – Później zorganizowaliśmy jeszcze zawody w badmintonie, unihokeju, piłce nożnej na boiskach otwartych jak i w hali, siatkówce, siatkówce plażowej, koszykówce i piłce ręcznej – dodaje. Zdecydowanie najwięcej tych imprez odbyło się w gminie Mosina. Nie jest więc żadnym zaskoczeniem, że to właśnie Mosina zwyciężyła w tradycyjnym podsumowaniu najbardziej usportowionych gmin powiatu poznańskiego. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęła gmina Kórnik a trzecie Tarnowo Podgórne. W Igrzyskach Dzieci, w których brali udział uczniowie z roczników 2008 i młodsi najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej z Kamionek pozostawiając w pokonanym polu SP Rogalinek i SP Komorniki.

biegi sztafetowe

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w których startowała młodzież z roczników 2006 i 2007 triumfowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie. Drugą lokatę wywalczyli młodzi sportowcy z SP Kamionki, a trzecie z SP w Krośnie. W Licealiadzie, w której uczestniczyli uczniowie z rocznika 2001 i młodsi, najlepiej zaprezentowali się przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. Dalsze lokaty zajęły ZS w Kórniku oraz LO w Tarnowie Podgórnym. – Jak oceniam te wyniki? Tak jak wspomniałam to był specyficzny okres i trudno o jakiekolwiek odniesienia do rezultatów z lat wcześniejszych. Nie wszystkie placówki miały przecież okazję wziąć udział w rywalizacji, nie odbyły się też wszystkie zaplanowane imprezy – uważa Aldona Muszyńska.

Najlepsze placówki wkrótce otrzymają nagrody i puchary, bowiem podobnie jak w roku ubiegłym zrezygnowano z organizowania oficjalnego podsumowania na stadionie w Puszczykowie. – Mam nadzieję, że do tej tradycji wrócimy za rok. Będąc życiowym optymistą wierzę bowiem, że najbliższe miesiące przyniosą nam większą swobodę w organizowaniu imprez, bo tak jak chyba wszyscy liczę na powrót do normalności w roku szkolnym 2021/2022. Jak to będzie jednak wyglądało, trudno w tej chwili przewidzieć. Co nie zmienia faktu, że pragniemy zaprosić wszystkie szkoły do rozpoczęcia zajęć z kultury fizycznej dla dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że przy pełnej mobilizacji całego środowiska działaczy, organizatorów i nauczycieli uda się nam zrealizować ten projekt, dla satysfakcji i radości wszystkich uczestników – podsumowuje koordynatorka zawodów w powiecie poznańskim.

Puchary dla najbardziej usportowionych gmin powiatu poznańskiego

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 września 2021