MenuMenu główne
Powiat Poznański



Relacje

Najlepsze dania wybrane

konkurs na potrawy ze śledzia

Śledź z mango, w korzennym aromacie, o wyglądzie słodkiego deseru, czy podany na suchym lodzie – takie m.in. przysmaki przygotowali uczestnicy konkursu „Smak Śledzia 2022” organizowanego przez Instytut Skrzynki pod patronatem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego. Kapituła konkursowa składająca się z ekspertów kulinarnych oceniła poziom prezentowanych dań jako bardzo wysoki.

Pierwsze miejsce w konkursie i główną nagrodę zdobyła restauracja Biały Dom z Poznania za pasztet ze śledzia. Drugie miejsce na podium zajęły Smaczki Maszki z Baranowa za śledzia piklowanego i śledzia w karmelu z prawdziwkiem. Trzecie miejsce na podium zajęła restauracja z Hotelu Liberte33 w Poznaniu za mus z wędzonego śledzia. Uczestnicy otrzymali ufundowane przez organizatora nagrody finansowe oraz vouchery do sklepu Bela Mesa oraz drake.com.pl, a także produkty Manufaktura Łagowski i wejściówki na wydarzenia organizowane przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Przyznano także wyróżnienia dla restauracji Hyćka z Poznania za śledzia w śmietanie po poznańsku; restauracji 3 Kolory Malta z Poznania za tatara ze śledzia; restauracji Stara Osada z Wiórka za tatara ze śledzia a’la Matijas z pesto bazyliowym i gruszką oraz Bistro Dorota z Poznania za śledzia w occie. Tytuł „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego 2022 – Smak Śledzia” otrzymały Smaczki Maszki z Baranowa za tatara ze śledzia mango oraz restauracja Stara Osada z Wiórka za tatara ze śledzia a’la Matijas z pesto bazyliowym i gruszką.

Instytut Skrzynki planuje kolejne smakowite konkursy w kolejnych miesiącach. – Zapraszamy do sprawdzania strony www.smakipowiatupoznanskiego.pl oraz fanpage Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego” na Facebooku – tam będziemy informować o kolejnych odsłonach konkursu i nowych smakach, których będziemy poszukiwać w wielkopolskich restauracjach – zapowiada Jan Babczyszyn, p.o. dyrektora Instytutu Skrzynki.

Źródło: Instytut Skrzynki

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 14 marca 2022