Najlepszy wynik w historii

tenisisci stołowi z lubonia

Tenisistki stołowe LKTS Luveny Luboń zakończyły I-ligowe zmagania. W ostatnim swoim meczu zawodniczki z powiatu poznańskiego przegrały na wyjeździe 4:6 z zajmującym drugie miejsce w tabeli Polmlekiem Lidzbark Warmiński. – Mecz był wyrównany i dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony – mówi trener Piotr Ciszak. Najskuteczniejszą zawodniczką ekipy z Lubonia była Wiktoria Serafin, która wygrała oba pojedynki singlowe, a także debla grając w parze z Julią Gładysz. Ta ostatnia także pokonała swoją rywalkę w singlu.

Ostatecznie LKTS Luvena zajął piąte miejsce w tabeli. – To nasz najlepszy wynik w historii startów na tym poziomie rozgrywkowym. W sezonie 2018/2019 było to szóste miejsce na koniec, a w dwóch ostatnich sezonach kończyliśmy rozgrywki na siódmy miejscu – dodaje szkoleniowiec na klubowej stronie. Warto dodać, że drużyna z Lubonia jest najwyżej notowanym klubem tenisa stołowego w Wielkopolsce.

W Lidzbarku Warmińskim zabrakło Nataszy Adamczyk, która w tym samym czasie, w Liścu Wielkim ,została mistrzynią Wielkopolski młodziczek. Wkrótce tę utalentowaną wychowankę LKTS czeka jeszcze poważniejszy start, bo w mistrzostwach Polski, które odbędą się w Dębicy. W walce o medale w naszym regionie Natasza, wspólnie z Julią Stawicką, która indywidualnie była 29, wywalczyły także brązowy medal w turnieju drużynowym. W rywalizacji młodzików siódme miejsce zajął Bartek Sułek, a trzynasty był Oskar Drapiewski, W drużynie Bartek, Oskar i Ignacy Pluskota wywalczyli piątą lokatę.

tenisisci stołowi z luboniaZawodnicy z Lubonia na mistrzostwach Wielkopolski młodzików (fot. LKTS Facebook)

Opublikowano: 16 maja 2022