Najszybsi biegacze z Ukrainy

Biegacze z Ukrainy zdominowali siódmą edycję biegu 10 km Szpot Swarzędz. Z sześciu medalowych pozycji w klasyfikacji open tylko jedno przypadło w udziale naszemu zawodnikowi. Ukraińską koalicję rozdzielił tylko Krzysztof Hadas. 22-letni zawodnik Fali Swarzędz o 30 sekund poprawił swoja życiówkę i zajął drugie miejsce. Pierwszy był Pawel Olijnyk, który przebiegł trasę w 30 minut i 47 sekund.

Wśród kobiet także wygrała Ukrainka, Kristyna Bogomiakova. Ona na mecie zameldowała się po 35 minutach i 37 sekundach. Najlepsza z Polek, Monika Brzozowska z klubu Czerwonak Biega, zajęła czwartą lokatę. W sumie bieg w Swarzędzu ukończyło 2552 biegaczy, których na mecie, na stadionie miejskim oklaskiwało spora grupa kibiców. Najlepszym nagrody wręczał, w imieniu starosty poznańskiego, radny powiatu poznańskiego Paweł Bocian.

Jan Grabkowski był natomiast obecny na rozpoczęciu biegu oraz kibicował VIP-om, którzy wystartowali na zdecydowanie krótszym dystansie, tuż przed biegiem głównym. Na zakończenie imprezy odbyła się licytacja dla Nikoli Kubiak, młodej mieszkanki Swarzędza, zmagającej się z nowotworem złośliwym. Wśród licytowanych przedmiotów był m.in. obraz przekazany przez starostę poznańskiego, który wylicytował Ireneusz Szpot, pomysłodawca i organizator biegu.

Licytowano również prace artystyczne podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, piłkę z autografami piłkarzy Lecha Poznań, koszulkę meczową grającego obecnie we włoskiej Sampdorii Dawida Kownackiego czy też domek od pracowników swarzędzkiej Castoramy. Na zakończenie imprezy odbyło się też losowanie nagrody głównej, czyli samochodu osobowego marki Hyundai i10, ufundowanego przez Szpot Sp. z o.o.

Autor: Anna Skalska