Największa atrakcją była kąpiel w pianie (05.09.2021)

logo głos wielkopolski

Wielka kąpiel w strażackiej pianie okazała się – jak zwykle – największą atrakcją tegorocznego pikniku rodzinnego „Bezpieczni w powiecie”. Do Bolechowa w sobotnie popołudnie zjechały setki rodzin z dziećmi, na które przez cały dzień czekało mnóstwo atrakcji.

Piknik odbył się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie. W programie imprezy znalazło się mnóstwo atrakcji: pokazy psów współpracujących ze służbami mundurowymi i specjalistycznych robotów, prezentację gaszenia pożarów i krótkie szkolenia, jak się zachować w zadymionym pomieszczeniu, a także wiele konkursów i zabaw dla najmłodszych: dmuchane pałace i darmowe regionalne przysmaki.
Niewątpliwie największa atrakcją była kąpiel w pianie strażackiej, która zakończyła imprezę.

– Jesteśmy każdego roku na festynie, nie mogło nas zabraknąć po przerwie. Dzieci są zachwycone tym, że mogą wejść do wozu strażackiego, posiedzieć na policyjnym motocyklu czy wziąć udział w tylu konkursach i zabawach. My z mężem jak zwykle spróbujemy regionalnych, pysznych przysmaków. Oczywiście, nasi synowie czekają na wielką kąpiel w pianie – mówiła Alicja Golimowska, która rodzinnie odwiedziła w sobotę Bolechowo.

Siódma edycja pikniku w Bolechowie była już tradycyjnie okazją do wręczenia specjalistycznego sprzętu jednostkom OSP z powiatu poznańskiego. – Każde wsparcie pozwala nam jeszcze lepiej pracować dla mieszkańców. A strażakom życzę, aby przekazywany dzisiaj sprzęt używali tylko podczas ćwiczeń – mówił starszy brygadier Jacek Michalak, komendant PSP w Poznaniu. Tym razem powiat poznański przekazał 35 zestawów złożonych z pomp zatapialnych, przedłużacza i węża tłocznego o łącznej wartości 131 tys. złotych. Przez minione lata podczas festynów do ochotników trafił sprzęt o wartości blisko miliona złotych.

– Dobrze wyszkolony, z odpowiednim sprzętem strażak, to gwarancja naszego bezpieczeństwa, na które nie szczędzimy pieniędzy. I dlatego co roku, mimo że nie jest to zadanie własne powiatu, przekazujemy pieniądze na dofinansowanie radiowozów, sprzętu, szkolenia czy modernizację komisariatów. W powiecie nie żyje się tylko wygodnie, ale i bezpiecznie – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański, który zachęcał wszystkich do odwiedzenia na pikniku mobilnego punktu szczepień.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 6 września 2021