Naładowani pozytywną energią

piłkarze unii swarzędz

Trwa doskonała passa piłkarzy III-ligowej Unii Swarzędz. Przed tygodniem podopieczni trenera Tomasza Bekasa pokonali lidera, a teraz zdobyli komplet punktów w wyjazdowym starciu z Gedanią, pokonując rywali 2:1. – Mimo chłodnej pogody nasi zawodnicy do meczu w Gdańsku przystąpili naładowani pozytywną energią. Prowadzenie udało się objąć bardzo szybko, bo już w 13. minucie precyzyjnym strzałem z linii pola karnego popisał się Marcin Szeibe – opisuje klubowa strona. Po 26. kolejkach ekipa z powiatu poznańskiego ma 44 punkty na koncie i zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli, nie tracąc kontaktu do podium. W kolejnym ligowym spotkaniu, 27 kwietnia Unia zmierzy się na własnym boisku z Notecią Czarnków. Komplet wyników, tabela i aktualny terminarz na stronie 90minut.pl

Gedania Gdańsk – Unia Swarzędz 1:2 (0:1)
Bramki: Filip Sosnowski (86) – Marcin Szeibe (13), Krzysztof Biegański (75).

piłkarze unii swarzędzfot. Michalina Rabuszko (Unia Swarzędz)

Grała także IV liga wielkopolska. Tam po raz kolejny doszło do zmiany na fotelu lidera. I to dość nieoczekiwana, ponieważ Huragan Pobiedziska przegrała na własnym boisku z Polonią Chodzież. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Wygrało natomiast Lipno Stęszew i to ten zespół jest w tej chwili numerem jeden. Punkt mniej ma Kotwica Kórnik, która tym razem tylko zremisowała. Huragan do zespołu ze Stęszewa traci cztery oczka. Komplet wyników i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Huragan Pobiedziska – Polonia Chodzież 0:1 (0:0)
Bramka: Ibrahim Appiah (90).

Lipno Stęszew – Wiara Lecha Poznań 1:0 (0:0)
Bramka: Mateusz Molewski (55).

Obra Kościan – Kotwica Kórnik 1:1 (1:1)
Bramki: Szymon Rożek (21) – Abel Abomsa (33).

Centra Ostrów – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:4 (1:3)
Bramki: Jakub Kłobusek (19) – Jakub Czapliński (6), Adam Michalak (18), Mateusz Wojciechowski (44), Artur Dorna (49).

Opublikowano: 22 kwietnia 2024