MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Cze 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Natasza dwa razy z brązem

natasza adamczyk

Luboński Klub Tenisa Stołowego ma w swojej kolekcji trzynasty i czternasty medal mistrzostw Polski. Oba zdobyła Natasza Adamczyk podczas mistrzostw Polski żaczek, które odbyły się w Ostródzie. Młodziutka zawodniczka z powiatu poznańskiego dwukrotnie stawała na najniższym stopniu podium, w singlu oraz w deblu, w którym grała w parze z Natalią Bartoszko z AZS UE Wrocław. Mistrzynią kraju, zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej została Wanessa Kulczycka z Gorzowa, siostra aktualnego mistrza kraju seniorów.

W miniony weekend, w Gliwicach, odbyły się również młodzieżowe mistrzostwa Polski. I tam bardzo dobrze zaprezentowała się wychowanka LKTS Luveny. Mowa oczywiście o Anicie Chudy, która w turnieju indywidualnym sklasyfikowana została na wysokim, dziewiątym miejscu. – To powtórka sprzed dwóch lat, kiedy to Anita również zajęła dziewiątą lokatę. Te wyniki to zresztą jej największe indywidualne osiągnięcia w zawodach rangi ogólnopolskiej. W grze podwójnej, wspólnie z Małgorzatą Kałą, zajęły 17 miejsce, a w grze mieszanej z Norbertem Wojtyłą sklasyfikowani zostali na 33 pozycji – wylicza trener Piotr Ciszak.

W Ustrzykach Dolny o medale mistrzostw kraju rywalizowały natomiast juniorki. I tam nie zabrakło zawodniczek klubu z Lubonia. LKTS Luvenę reprezentowały Julia Gładysz oraz Aleksandra Nowak. – Ta pierwsza zajęła bardzo dobre, dziewiąte miejsce w deblu, w którym grała razem z Martą Drąg. Ola w tej samej konkurencji, w duecie z Julią Domiter, zajęły 17 miejsce. W konkurencji mikstowej, Julia z Robertem Czerneckim oraz Ola z Arturem Lemieszką, zostali sklasyfikowani na 33 pozycji – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

natasza adamczykNatasza Adamczyk przy stole…

…i na podium

anita chudyAnita Chudy

ola nowak i julia gładyszAleksandra Nowak i Julia Gładysz (fot. 4x LKTS Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 31 maja 2021