Nerwowe starcie z Sokołem

mecz unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz doznali kolejnej porażki w III-ligowych rozgrywkach. Tym razem beniaminek przegrał 1:2 na własnym boisku z Sokołem Kleczew. Sobotnie spotkanie, które rozegrano bez udziału publiczności, było dość wyrównane, ale to goście byli bardziej konkretni pod bramką, czego efektem były dwa strzelone gole.

Unia starała się choćby częściowo odrobić straty, ale udało jej się to dopiero w doliczonym czasie gry. Dodajmy, że podczas meczu nie brakowało nerwowych sytuacji. Trener Patryk Kniat został nawet odesłany na trybuny. Po tej porażce Unia zajmuje 16. miejsce w tabeli. W następnej, 15 już serii spotkań, ekipa z powiatu poznańskiego zagra w Janikowie z tamtejszą Unią. Komplet wyników, tabela oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Sokół Kleczew 1:2 (0:0)
Bramki: Gerard Pińczuk (90, karny) – Dominik Chromiński (59), Łukasz Zagdański (64, karny).

Unia po porażce z Sokołem zajmuje 16. miejsce w tabeli (fot. Unia Swarzędz)

W sobotę odbyła się również 15. kolejka wielkopolskiej IV ligi. Z trzech naszych drużyn grała tylko Kotwica Kórnik, która przegrała 2:3 w Trzciance z tamtejszym Lubuszaninem. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się praktycznie już w pierwszej połowie. Z powodu zagrożenia epidemicznego nie odbyły się natomiast mecze GKS Dopiewo z Wartą Międzychód oraz Tarnovii Tarnowo Podgórne z Iskrą Szydłowo. Komplet wyników i aktualna sytuacja w IV lidze na stronie 90minut.pl

Lubuszanin Trzcianka – Kotwica Kórnik 3:2 (3:1)
Bramki: Paweł Wicher (14), Krzysztof Żybura (28), Paweł Iwanicki (48) – Błażej Wieśko (36), Bartosz Zgarda (61).