Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lut 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Dbamy o zabytki…

Zarząd Powiatu w Poznaniu właśnie ogłosił nowy nabór wniosków na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków, położonych na terenie powiatu poznańskiego. – Nie oszczędzamy na zabytkach, bo to dobra kultury i nasze dziedzictwo narodowe. Poza tym, to wielka satysfakcja móc zobaczyć, jak z obiektów, które latami popadały w ruinę, powstają prawdziwe powiatowe perełki – mówi starosta poznański Jan Grabkowski.

O skali inwestycji w tym zakresie najlepiej można się przekonać czytając ostatni numer kwartalnika „Renowacje i zabytki” niemal w całości poświęcony wybranym obiektom zabytkowym powiatu poznańskiego. – Cztery lata temu opisywaliśmy już ten powiat, jednak jego atrakcyjność i ilość wykonanych w ostatnim czasie rewitalizacji skłoniły nas do powrotu w tamte strony – można przeczytać w słowie wstępnym ostatniego, ubiegłorocznego numeru tego branżowego pisma (nr 4/2019).

Bo też prawdą jest, że powiat poznański w ostatnich latach na prace remontowe przy zabytkach przeznaczał rekordowe kwoty. Zachęcamy zatem do składania wniosków. Można to zrobić osobiście lub drogą pocztową w nieprzekraczalnym terminie do dnia 3 marca 2020 roku (decyduje data wpływu do Kancelarii Starostwa). Wnioski składa się w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań. Więcej informacji na ten temat, a także wszystkie wymagane dokumenty można znaleźć TUTAJ.

Powiat poznański może szczycić się z lokalizacji dwóch Pomników Historii. Są to zespół zamkowy w Korniku oraz zespół pałacowo-parkowy w Rogalinie. W corocznym, ogólnopolskim konkursie „Zabytek Zadbany” organizowanym przez Generalnego Konserwatora Zabytków, w ostatnim 10-leciu obiekty zabytkowe powiatu zostały wyróżnione lub mianowane laureatami. To zespół pałacowy w Gułtowach, Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach, drewniany dworzec kolejowy w Puszczykówku (na zdjęciu), pałac w Rogalinie, zespół pałacowy w Jankowicach oraz wieża wodociągowa w Biedrusku.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 lutego 2020


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum