Nie tylko dla wielbicieli miodu

grafika

Moc miodowych i pszczelich atrakcji czeka na uczestników BEE FESTYNU w niedzielę, 21 kwietnia w godz. 12.00-18.00 organizowanego przez Gospodarstwo Pasieczne Miody Ibrona w Puszczykowie, członka Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego”. Rodzinna pasieka państwa Ibronów nie tylko trudni się hodowlą pszczół i sprzedażą miodu oraz produktów pszczelich – prowadzi także liczne projekty edukacyjne, dzięki którym mieszkańcy naszego regionu nie tylko rozsmakowują się w miodzie, ale także poznają jego właściwości prozdrowotne, doceniają istotną rolę pszczół w ekosystemie i poznają pracę pszczelarza.

Podczas imprezy odbędzie się konkurs kulinarny “Palce lizać – przekąski z miodem“, w którym może wziąć udział młodzież w wieku 16-18 lat oraz osoby pełnoletnie zamieszkujące na terenie powiatu poznańskiego. Autorem zgłoszonych przekąsek może być wyłącznie osoba fizyczna. Jeśli autorem zgłoszonej przekąski jest uczeń szkoły gastronomicznej lub członek/członkini koła gospodyń wiejskich, należy informację tę wskazać na formularzu zgłoszeniowym. Produkty oceniać będzie kapituła konkursu powołana przez organizatorów. Oceniane i punktowane będą m.in. walory smakowe, zapachowe, wizualne, a także zdrowotne  zgłaszanych w konkursie przekąsek.

Dodatkowe punkty mogą zostać przyznane za wskazanie i szczegółowe opisanie receptur i ich historii, właściwości półproduktów, a także ich pochodzenia (zwłaszcza dotyczących rodzaju użytego miodu lub innego produktu pochodzenia pszczelego, produktów ekologicznych, samodzielnie wyhodowanych ziół, owoców, warzyw, konfitur i przetworów itp.). Każda z uczestniczących osób może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy rodzaje przekąsek. Więcej informacji na stronie Smaki Powiatu. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem starosty poznańskiego Jana Grabowskiego.

Źródło: Instytut Skrzynki

grafika grafika