MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< październik 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Koronawirus

Niektóre obiekty już otwarte

rogalin pałac

Z początkiem tygodnia rząd wprowadził w życie kolejny etap łagodzenia obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. I tak, od kilku dni otwarte mogą muzea i niektóre inne instytucje kultury. I część z tych instytucje korzysta z takiej możliwości. Na ten moment otwarte zostały już m.in. Muzeum Pałac w Rogalinie, Arboretum w Kórniku, Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, a wkrótce dołączy do nich Zamek w Kórniku i Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki. Odwiedzając te miejsca należy jednak zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa, o czym zresztą te placówki dokładnie informują.

I tak, Muzeum Pałac w Rogalinie „udostępnione będzie tylko dla osób posiadających własne maski, zasłaniające usta i nos”. Z tego nakazu wyłączne zostaną tylko dzieci, które nie ukończyły czwartego roku życia. – Zdejmowanie lub zsuwanie masek na terenie Muzeum, skutkuje wyproszeniem z Muzeum. Zwiedzających obowiązuje dezynfekcja rąk lub rękawiczek płynem umieszczonym przy wejściach. Ochrona Muzeum w sytuacji konieczności weryfikacji stanu zdrowia może skontrolować temperaturę termometrem bezdotykowym – czytamy na stronie.

A to tylko niektóre z obowiązujących tam obostrzeń. Podobnie jest w przypadku Arboretum, gdzie na przykład zwiedzając park należy „zachować 2-metrową odległość od innych osób” czy też „zakazuje się korzystania z placu zabaw dla dzieci”. – W związku z możliwością wprowadzenia ograniczenia liczby osób jednocześnie zwiedzających obiekt, zastrzegamy sobie prawo do czasowego zamknięcia wejścia do Arboretum, prosimy więc o ograniczenie pobytu w Arboretum do 2 godzin – informuje strona.

Inne placówki również mają swoje regulaminy. Warto więc się z nimi zapoznać. Warto też wejść na stronę lub facebookowy profil interesującego nas obiektu, by tam dokładnie się dowiedzieć, czy dana placówka jest już otwarta, a jeśli tak, to w jakich godzinach.  

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 6 maja 2020