MenuMenu główne
Powiat Poznański
CZUJKA TLENKU WĘGLA I CZUJKA DYMULink do opłat onlineLink do opłat urzędowych online



NMF/ MF EOG (2009-2014)

„Promocja zdrowia poprzez sport – zespół przyszkolnych otwartych boisk wielofunkcyjnych w powiecie poznańskim”

Dziesięć stref sportowo-rekreacyjnych w powiecie poznańskim powstało dzięki dofinansowaniu ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię). I tak w ramach projektu „Promocja zdrowia poprzez sport – zespół przyszkolnych otwartych boisk wielofunkcyjnych w powiecie poznańskim” dzieci i młodzież do 18 roku życia mogła uczestniczyć w zajęciach sportowych organizowanych specjalnie dla nich.

Od lipca 2009 roku do października 2010 r. w Rokietnicy, Murowanej Goślinie, Poznaniu, Mosinie, Puszczykowie, Bolechowie, Kórniku – Bninie i Kobylnicy odbyło się ponad 130 imprez sportowo-rekreacyjnych oraz 4 festyny, na których można było spędzić czas na sportowo, w asyście wykwalifikowanych instruktorów i animatorów.

Spoty telewizyjne, radiowe, ogłoszenia w prasie, które ukazywały się w trakcie trwania projektu, a także informacje od nauczycieli i dyrektorów szkół, zachęcały dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, na nowo wybudowanych obiektach.

Przez cały tylko kwiecień 2011 r. na antenach TVP Odział w Poznaniu oraz Telewizji WTK można było obejrzeć spot telewizyjny zachęcający dzieci i młodzież do odwiedzenia i skorzystania z boisk oraz placów zabaw wybudowanych specjalnie dla mieszkańców powiatu poznańskiego. Aby dotrzeć do większej rzeszy odbiorców, zaproszenia na strefy sportowo-rekreacyjne ukazały się pod koniec kwietnia w gazetach: Głos Wielkopolski oraz Gazeta Wyborcza.

Do szkół oraz placówek, przy których powstały strefy sportowo – rekreacyjne w ramach projektu „Promocja zdrowia poprzez sport…”, zakupiono sprzęty: sportowy, nagłaśniający, do wyposażenia siłowni wewnętrznych oraz przenośne tablice Molten Top, a także dresy sportowe. Zakup tychże akcesoriów będzie pomocny w prowadzeniu zajęć na boiskach oraz placach zabaw wybudowanych w ramach projektu.

Ważnym elementem na który warto zwrócić uwagę jest fakt, iż w ramach oszczędności powstałych w trakcie realizacji projektu, wybudowano dziesiątą strefę sportowo – rekreacyjną przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach.

„Całkowita wartość projektu 1 710 785,00 EURO, kwota dofinansowania 1 545 167,00 EURO.”

Boiska oraz place zabaw czekają na wszystkich mieszkańców powiatu poznańskiego. Są to obiekty bezpieczne i nowoczesne, wybudowane w pobliżu szkół oraz placówek należących do powiatu poznańskiego. Warto zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich. Wstęp jest wolny, zatem tym bardziej warto z nich skorzystać.

 

 

“Masterplan dla kolei Metropolitarnej” w Partnerstwie z Miastem Poznań

Ideą Master Planu jest określenie koniecznych do spełnienia warunków dla funkcjonowania połączeń z gmin, będących partnerami projektu do stacji Poznań Główny z częstotliwością w godzinach szczytu co 30 minut.. W partnerstwie samorządów uczestniczą również Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Listy intencyjne w sprawie projektu podpisało 30 partnerów, w tym 24 jednostki samorządu terytorialnego.

Wartość projektu 1.907 609 zł.
Termin realizacji: od 31.01.2014r

„Mobilność polskich i norweskich uczniów technikum – wymiana doświadczeń edukacyjnych i kulturowych” (Fundusze Norweskie – Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy).

Organizacja wymiany obustronnej uczniów (praktyki zagraniczne) pomiędzy ZS1 w Swarzędzu a Sande Videregaende Skole w Norwegii.

Wartość projektu: 351.793,65 PLN.
Kwota dofinansowania: 316.614,30 PLN.
Okres realizacji: 27.01.2014 – 31.05.2016

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 14 marca 2014