Nowa kadencja i zmiany w zarządzie (08.05.2024)

logo codzienny poznań

Jan Grabkowski ponownie objął stanowisko starosty, kontynuując swoją misję w powiecie poznańskim. Towarzyszyć mu będzie Tomasz Łubiński, który zasiądzie na stanowisku wicestarosty. Pierwsza sesja nowej kadencji, która odbyła się 7 maja, przyniosła kilka zmian w składzie Zarządu Powiatu.

W tym roku Zarząd Powiatu wzbogacił się o aż szesnastu nowych radnych, co stanowi znaczące odświeżenie 29-osobowej Rady. Wybór nowych władz i prezydium Rady Powiatu przebiegał w duchu jednomyślności i gotowości do współpracy. Starosta Grabkowski, po ponownym wyborze na to stanowisko, zwrócił się do radnych z obietnicą otwartości i dialogu. “Będę analizował, co możemy wspólnie zrobić, bo będziemy rozwiązywać problemy naszych mieszkańców,” mówił Grabkowski, podkreślając potrzebę spokojnej i merytorycznej debaty w Radzie.

Elżbieta Nawrocka, nowa członkini Zarządu, jest doświadczoną pedagog z 17-letnim doświadczeniem na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu. Z kolei Paweł Jazy, również nowy w Zarządzie, ma za sobą ponad dekadę aktywnego uczestnictwa w życiu samorządowym regionu, ostatnio jako zastępca wójta gminy Dopiewo. Piotr Burdajewicz, obecny na stanowisku przewodniczącego Rady Powiatu, został wybrany na piątą kadencję, co świadczy o stabilności i zaufaniu, jakim cieszy się wśród radnych. Jego zastępcami zostali Marek Gola oraz Mirosław Wieloch, którzy także mają bogate doświadczenie w samorządzie lokalnym.

Nowa kadencja Rady Powiatu Poznańskiego składa się z różnorodnej mieszanki samorządowców z różnych ugrupowań, co może wskazywać na dynamiczne i zróżnicowane podejście do zarządzania powiatem. W skład Rady wchodzi 15 samorządowców z Koalicji Obywatelskiej, sześciu z ruchu Ok Samorząd, jedna radna z Trzeciej Drogi oraz siedmioro z PiS-u. Mieszkańcy powiatu liczą, że nowy skład zarządu przyniesie świeże pomysły i nową energię do rozwiązywania lokalnych problemów.

codziennypoznan.pl

Opublikowano: 9 maja 2024