Nowa linia wsparcia dla seniorów (12.07.2023)

logo

Seniorzy zamieszkujący powiat poznański mają teraz dostęp do bezpłatnego telefonu zaufania, który oferuje wsparcie psychologiczne. Inicjatywę sfinansowano z budżetu powiatu. Pomoże osobom starszym w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi. Od środy, 12 lipca seniorzy z powiatu poznańskiego mogą skorzystać z nowej inicjatywy. Zapewni im wsparcie psychologiczne w trudnych chwilach. Telefon zaufania, uruchomiono w ramach programu „Zdrowy Senior.” Ma pomóc mieszkańcom w wieku powyżej 60 lat w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi.

Obecnie wielu seniorów zmaga się z izolacją i niepewnością, które są rezultatem pandemii COVID-19. Aby zaoferować im profesjonalne wsparcie oraz możliwość porozmawiania z kimś, starosta poznański Jan Grabkowski podjął decyzję o uruchomieniu telefonu zaufania. Telefon ten nie tylko zapewni fachową pomoc, ale również stworzy przestrzeń do nieformalnej rozmowy. Korzystanie z porad psychologa jest proste – wystarczy zadzwonić pod numer 571 411 811, zgłosić potrzebę rozmowy i oczekiwać na zwrotny telefon. Projekt przewiduje również możliwość umówienia się na spotkanie osobiste z terapeutą.

Program „Zdrowy Senior” zrealizowano po raz piąty. Oprócz telefonu zaufania, planowane są również warsztaty edukacyjno-profilaktyczne dla seniorów i ich opiekunów. W 11 gminach powiatu będą poruszane zagadnienia związane m.in. z zaburzeniami poznawczymi, depresją oraz udarami i schorzeniami neurologicznymi występującymi po przejściu choroby COVID-19. Poprzednie edycje programu skorzystało już ponad pół tysiąca osób. Program „Zdrowy Senior” sfinansowano z budżetu powiatu poznańskiego, a jego realizacją zajmuje się Fundacja Petra. W 2023 roku fundacja otrzymała dotację w wysokości 50 tysięcy złotych na kontynuowanie swoich działań.

wpoznaniu.pl

Opublikowano: 12 lipca 2023