Logo zbiórki dla powodzianNapis opłaty urzędowe on lineLink do youtube

Nowa obwodnica Pobiedzisk usprawni ruch (07.09.2024)

logo Ten

Mieszkańcy Pobiedzisk mogą odetchnąć z ulgą – od 5 września otwarto długo wyczekiwaną obwodnicę miasta. Nowa trasa o długości 2,25 km ma na celu wyprowadzenie ruchu tranzytowego, szczególnie samochodów ciężarowych, poza centrum miejscowości. Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska, Ireneusz Antkowiak, wyraził zadowolenie z ukończenia inwestycji, podkreślając jej znaczenie dla poprawy jakości życia mieszkańców.

Projekt obwodnicy uwzględnił nie tylko potrzeby kierowców, ale również pieszych i rowerzystów. Wzdłuż nowej drogi powstała ścieżka pieszo-rowerowa, co znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort niezmotoryzowanych użytkowników. Ważnym elementem inwestycji są dwa ronda – jedno na skrzyżowaniu z ulicą Kaczyńską, drugie z ul. Kostrzyńską. Jak wyjaśnił burmistrz, ich celem jest spowolnienie ruchu pojazdów zbliżających się do skrzyżowań, co dodatkowo wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł blisko 16,5 miliona złotych.

TenPoznan.pl

Opublikowano: 10 września 2024