Nowe połączenia PKS w regionie (17.04.2023)

eska logo

Nowe połączenia PKS w regionie! Grono 23 jednostek samorządu terytorialnego powiększyło się o kolejnych 9 nowych. Są to gminy Brodnica, Dolsk, Kamieniec, Komorniki, Książ Wielkopolski, Nowy Tomyśl, Sieraków, Trzciel i powiat wągrowiecki.

– Przyjęcie kolejnych samorządów do Wielkopolskiego Transportu Regionalnego to konsekwencja działań mających na celu utrzymanie i zwiększenie liczby linii autobusowych o zasięgu powiatowym i ponad powiatowym – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. I dodaje, że w powiecie poznańskim około 10 tysięcy mieszkańców nie ma dostępu do komunikacji publicznej. Jeszcze w tym roku władze związku planują wzmocnić tabor o łącznie 70 autobusów, w tym hybrydowych i elektrycznych.

– Już teraz pod względem zasięgu i oddziaływania jest to największy tego typu związek w Polsce. W 2022 roku liczba obsługiwanych linii wyniosła 125, czyli nastąpił wzrost o 75 % – dodaje. Na rozwój przewozów związek otrzymał dotację z Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych w wysokości blisko 5 mln zł.

Radio Eska

Opublikowano: 18 kwietnia 2023