MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Gru 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nowy numer Kroniki

kronika powiatu poznańskiego okładka

170 stron liczy nowy, tegoroczny numer „Kroniki Powiatu Poznańskiego”. Otwiera go rozmowa z Janem Grabkowskim na temat początków samorządów w Polsce oraz ich obecnej roli. – Dzisiaj nie jestem w stanie przewidzieć, co przyniosą kolejne dziesięciolecia. Wiem jednak, że rzeczywistość można zmieniać na lepsze tylko dzięki wspólnym i niezależnym działaniom. To z nich bierze się siła samorządów – mówi w niej starosta poznański. Do jubileuszu 30-lecia samorządności w naszym kraju nawiązują również inne rozdziały Kroniki.

W nowym numerze powiatowego wydawnictwa nie mogło też zabraknąć tematów związanych z epidemią koronawirusa i wyzwań, jakie ona ze sobą przyniosła. Choćby dla instytucji kultury, które w połowie marca straciły dotychczasowe możliwości działania i musiały poradzić sobie w nowych, nadzwyczajnych warunkach. Ten problem dotyczył m.in. bibliotek, kin, teatrów, zespołów muzycznych, grup plastycznych czy też gminnych ośrodków kultury. Do aktualnej sytuacji nawiązuje także rozdział poruszający temat kondycji transportu publicznego w regionie.  

W nowej Kronice przeczytamy także m.in. teksty dotyczące krwiodawstwa w powiecie poznańskim czy też jubileuszu 20-lecia współpracy i partnerstwa z niemieckim regionem Hanower. W naszym wydawnictwie nie brakuje również tematów odwołujących się do historii. Jeden z nich poświęcony jest mieszkańcom powiatu poznańskiego uczestniczącym w powstaniach śląskich oraz wojnie polsko-bolszewickiej. Jest także rozdział pt. „Leopolda Tyrmanda sposób na życie”, przywołujący sylwetkę tego znakomitego pisarza i miłośnika jazzu.

A to przecież nie wszystko… Zachęcamy zatem do lektury. Nową, tak jak i wcześniejsze „Kroniki Powiatu Poznańskiego” można znaleźć TUTAJ.

kronika powiatu poznańskiego okładka

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 10 listopada 2020