MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< gru 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nowy numer Kroniki

kronika okładka

Pandemia i jej wpływ na nasze życie był jednym z głównych tematów poruszanych w tegorocznym numerze „Kroniki Powiatu Poznańskiego”, która właśnie ujrzał światło dzienne. Wydawnictwo otwierają rozmowy ze starostą poznańskim Janem Grabkowskim oraz wicestarostą Tomaszem Łubińskim.

– Pandemia nas nie zatrzymała, choć z pewnością nieco spowolniła tempo pracy. Na szczęście udało nam się zrealizować większość zaplanowanych inwestycji. Prowadziliśmy zadania z zakresu polityki społecznej – ochrony zdrowia, funkcjonowania placówek opiekuńczych – wspieraliśmy ochronę zabytków, zadbaliśmy o środowisko i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Mimo tak trudnego roku udało się oddać do użytku najnowocześniejszy blok operacyjny w puszczykowskim szpitalu. A na samo zarządzanie drogami wydaliśmy 106 mln zł, dzięki czemu między innymi zakończyliśmy kompleksową modernizację ulicy Poznańskiej w Koziegłowach czy zbudowaliśmy wiadukt w Murowanej Goślinie. Zorganizowaliśmy też konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości – mówi Jan Grabkowski.

W nowym numerze Kroniki prezentujemy również powstały nie tak dawno Szlak Kulinarny „Smaki Powiatu Poznańskiego”. – To sieć rekomendowanych miejsc i wydarzeń związanych z kulturą kulinarną regionu. Te różnorodne punkty łączy zwykle jedna najważniejsza cecha: pasja ludzi, dzięki którym znalazły się one na tej interaktywnej mapie. Każdy z przystanków na wspomnianym Szlaku jest miejscem z osobną opowieścią i jednocześnie inspiracją oraz zachętą do uprawiania rodzinnej turystyki regionalnej. Idea ta doskonale wpisuje się w strategię powiatu poznańskiego, w której kultura i tradycja, w tym kulinarna, mają szczególne znaczenie – czytamy w tekście.

W Kronice znaleźć można również materiał na temat 45-lecia Szpitala w Puszczykowie oraz teksty poświęcone patronom 2021 roku. Nie brakuje także wywiadów, różnego rodzaju analiz i innych tekstów publicystycznych. Liczącą 170 stron całość tradycyjnie zamyka kalendarium. Zachęcamy zatem do lektury. Nową, tak jak i wcześniejsze „Kroniki Powiatu Poznańskiego” można przeczytać TUTAJ.

kronika okładka

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 16 listopada 2021