MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< Lip 2021 >>
ponwt.śrczwpt.sob.niedz.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nowy trener w Swarzędzu

tomasz bekas

Piłkarze Unii Swarzędz nie zagrają już pod wodzą trenera Sławomira Suchomskiego. Po tym jak najwyżej notowany klub z powiatu poznańskiego został zdegradowany do IV ligi, postanowiono zakończyć współpracę z 54-letnim szkoleniowcem. – Trener Suchomski objął stery w pierwszym zespole Unii 28 kwietnia bieżącego roku. Miał za zadanie wywalczyć z drużyną utrzymanie się w III lidze. Niestety, po nieudanej końcówce sezonu nie udało się tego celu zrealizować. Łącznie Sławomir Suchomski poprowadził zespół w jedenastu spotkaniach, w tym w jednym pucharowym, z czego trzy zakończyły się wygraną, cztery remisem, a cztery porażką – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza.

Znamy już też nazwisko nowego szkoleniowca Unii. Został nim 46-letni Tomasz Bekas, który w przeszłości był też czynnym zawodnikiem. – Karierę rozpoczynał w Lechu Poznań, w którego barwach rozegrał kilkadziesiąt spotkań w ekstraklasie. Później przez wiele lat występował jako pomocnik głównie w klubach II-ligowych, m.in. w Zawiszy Bydgoszcz czy Warcie Poznań. Ostatnim klubem Tomasza Bekasa w seniorskiej przygodzie z piłką była III-ligowa Polonia Środa. Po latach ponownie wrócił na boisko jednak już jako zawodnik oldbojów Kolejorza – przypomina strona klubu z powiatu poznańskiego.

Nowy szkoleniowiec Unii pracę jako trener rozpoczął niemal od razu po zakończeniu kariery piłkarskiej. Jego pierwszym klubem była IV-ligowa Wełna Skoki, a później prowadził jeszcze III-ligową wówczas Wartę Poznań, z którą dwukrotnie wygrywał rozgrywki. W II lidze nowy trener Unii Swarzędz poprowadził Wartę w szesnastu spotkaniach. Później wrócił do V-ligowej Wełny Skoki, z którą wywalczył promocję do IV ligi. W następnych latach Tomasz Bekas prowadził jeszcze Sokoła Kleczew oraz, w ostatnich trzech latach, IV-ligową Victorię Września.

Nowy szkoleniowiec Unii od razu wziął się do pracy, bo choć piłkarze Unii nieco ponad dwa tygodnie temu zakończyli III-ligowe zmagania, to już od minionego poniedziałku przygotowują się do nowego sezonu. – Trener Bekas miał na zajęciach do dyspozycji ponad 20 zawodników. W tym gronie znaleźli się nie tylko piłkarze, którzy w minionych rozgrywkach przywdziewali trykot SKS, ale również zawodnicy testowani. Sam trening, choć miał charakter wprowadzający, to w dużej mierze był oparty na ćwiczeniach stricte piłkarskich – informuje klubowa strona. Pierwszy mecz o punkty zespół ze Swarzędza rozegra w weekend na przełomie lipca i sierpnia.

tomasz bekasTomasz Bekas został nowym trenerem Unii (fot. Jan Piechota, Unia Swarzędz)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 lipca 2021