Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa ulegać zmianom mogą terminy imprez, o których informujemy w Prasowej Powiatowej17. oraz na www.powiat.poznan.pl. Po szczegóły prosimy zwracać się bezpośrednio do organizatorów.

<< Kwi 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

O ekologii w Czerwonaku

Gmina Czerwonak wznowiła cykl spotkań z młodzieżą szkolną na temat segregacji odpadów oraz zanieczyszczeniem powietrza. Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej wspólnie z pracownikami Straży Gminnej przeprowadzili szkolenie w Szkole Podstawowej w Koziegłowach z zakresu prawidłowej gospodarki odpadowej oraz tematyki związanej z zanieczyszczeniem powietrza.

W ramach tego drugiego tematu uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesnymi źródłami energii, które mogą ograniczyć ilość zanieczyszczeń. W trakcie spotkania został także pokazany film edukacyjny, jakie zachowania mieszkańców (właścicieli posesji) należy ograniczyć, ażeby nie zatruwali innych mieszkańców. Uczestnicy szkolenia mogli również zapoznać się z instalacjami wykorzystującymi odnawialne źródła energii, już coraz częściej stosowanymi w naszych domach i zobaczyć ich działanie.

– W związku z faktem, iż Gmina Czerwonak dąży do tego, aby mieszkańcy mogli wymienić stare (nieekologiczne) źródła ciepła na ekologiczne, nie wytwarzające szkodliwych substancji na każdym spotkaniu informujemy o możliwości pozyskania dotacji na ww zadania. Także na spotkaniu z młodzieżą poinformowaliśmy o możliwości uzyskania dotacji z Gminy Czerwonak na wymianę źródła ciepła wiedząc, iż młodzież przekaże przedmiotową informację rodzicom, sąsiadom czy znajomym – czytamy na stronie gminy.

Autor: Daria Malinowska

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 6 marca 2020


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum