O obwodnicy w Suchym Lesie

Za nami kolejna debata w ramach akcji „Spotkajmy się w Powiatowej 17.”, którą organizują Fundacja Barak Kultury i „Gazeta Wyborcza”, a wspiera powiat poznański. Podczas spotkania, które odbyło się 9 maja w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie omawiano plany budowy północno-wschodniej obwodnicy Poznania, która ma przebiegać przez 6 gmin powiatu poznańskiego, tj. Suchy Las, Czerwonak, Swarzędz, Pobiedziska, Kostrzyn oraz Kleszczewo.

W tej sprawie w 2016 roku odbyło się pierwsze  spotkanie z mieszkańcami gminy Suchy Las. Zaproponowano trzy wersje nowej drogi, w każdej trasa miałaby się zaczynać na wysokości Suchego Lasu przy zachodniej obwodnicy Poznania (droga krajowa S11), a kończyć na wysokości Skałowa (droga krajowa 92) lub na węzłach drogi ekspresowej S5. Przebieg obwodnicy budzi kontrowersje wśród mieszkańców.

– Zależy mi na tym, aby wszyscy byli zadowoleni, mając jednocześnie na uwadze, że nie da się wszystkich pogodzić, ale chciałbym, aby tych niezadowolonych było jak najmniej – podkreślał Jan Grabkowski, starosta poznański. W spotkaniu uczestniczył także wójt gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera oraz przewodnicząca zarządu Osiedla Suchy Las Wschód Anna Ankiewicz, przewodniczący zarządu Osiedla Złotniki – Osiedle Grzegorz Słowiński oraz Michał Brdęk sołtys Złotkowa. Dyskusja była ożywiona. Jej uczestnicy komentowali i pytali, a Jan Grabkowski zaproponował wspólne spotkanie z przedstawicielami zainteresowanych.

Cykl siedemnastu debat ma przyczynić się do zdiagnozowania wyzwań i wypracowania nowoczesnych rozwiązań zadań, przed którymi stoją gminy powiatu poznańskiego. Akcja “Spotkajmy się w Powiatowej 17.” To próba zwrócenia uwagi na procesy, które zachodzą w powiecie, a przede wszystkim to chęć wyszukiwania takich kierunków ich rozwoju, by stały się one atrakcyjnymi miejscami do życia. Akcję „Spotkajmy się w Powiatowej 17.” można śledzić na łamach poznańskiego wydania „Gazety Wyborczej” lub tutaj.

Tekst i zdjęcia Weronika Golińska

Redaktor: Weronika Frąckowiak