Od start-upów do producenta tramwajów (10.04.2022)

logotyp wyborcza.pl nowe

Twórcy aplikacji dla kierowców oraz producenci sushi sprzedawanego w marketach w całej Polsce, pomysłodawcy popularnego lokalizatora, a nawet firma produkująca tramwaje – to tylko niektórzy laureaci konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Trwa nabór do jego 19. edycji.

Podkreślamy to przy każdej okazji – jest wiele konkursów gospodarczych, które nagradzają różne przedsiębiorstwa. W większości przypadków za udział w nich trzeba jednak płacić. Poznański Lider Przedsiębiorczości, organizowany przez powiat poznański, to bezpłatny udział, darmowa promocja i szansa na zdobycie takich nagród, jak udział w targach czy studia podyplomowe.

Wśród dotychczasowych laureatów są takie firmy, jak np. spółka Neptis, gdzie powstał słynny Yanosik, bezpłatna aplikacja dla kierowców. Albo firma Notinote, która zajmuje się m.in. aplikacjami pomagającymi znaleźć … rzeczy zagubione. Statuetkę zgarnął również jeden z największych producentów sushi w Polsce – Sushi Factory oraz producent bezprzewodowego stetoskopu – firma StethoMe. Nawet Modertrans produkujący tramwaje znalazł się w tym gronie. Każdy z laureatów może przez trzy lata posługiwać się tytułem Poznański Lider Przedsiębiorczości. To duży atut zwłaszcza w tych dziedzinach gospodarki, gdzie konkurencja jest spora.

– Przykłady naszych laureatów pokazują, że udział w tym konkursie się opłaca. Firmy są coraz mocniej rozpoznawalne na rynku, zapraszane na konferencje w kraju i za granicą – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. W tym roku konkurs organizowany jest w cieniu wojny w Ukrainie, ale starosta podkreśla bardzo wyraźnie: – To od kondycji przedsiębiorstw zależy stan naszej gospodarki czy możliwość pomocy np. uchodźcom. Przedsiębiorców, którzy mimo przeciwności mogą pochwalić się sukcesami, warto wspierać poprzez działania marketingowe czy promocyjne. Lider stwarza w tym względzie szerokie możliwości.

Gazeta Wyborcza Poznań

Opublikowano: 11 kwietnia 2022