Odblaskowe kamizelki dla pierwszaków (02.10.2020)

logo Ten

Już po raz 19. powiat poznański obdarował pierwszoklasistów powiatowych podstawówek odblaskowymi kamizelkami w ramach kolejnej edycji programu “Bezpieczny powiat” obejmującego działa poprawiające poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

Od dziś pierwszoklasiści z powiatu poznańskiego do szkoły będą nosić nie tylko maseczki, ale też odblaskowe kamizelki. Kolejne 7 tysięcy kamizelek trafi do uczniów klas pierwszych wszystkich podstawówek w regionie. W piątek, 2 października, odbyła się symboliczna inauguracja corocznej akcji. Jako pierwsi odblaski odebrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie.

– W trosce o komfort, a przede wszystkim o bezkolizyjność podróży rowerem, dużo inwestujemy w rozwój sieci ścieżek – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Chcemy, aby najmłodsi cykliści nosili odblaski i przypominali towarzyszącym im dorosłym, że warto zadbać o lepszą widoczność na drodze.

W tegorocznej akcji do blisko 100 podstawówek trafią odblaski za 65 tys. zł. Wcześniej szkoły odebrały też płyny oraz specjalne urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk. Powiat przeznaczył na ten cel ok. 100 tys. zł.
– „Bezpieczny powiat” pozostaje naszą dewizą. Tym bardziej w obecnej sytuacji troska o zdrowie jest wyjątkowo istotna – zapewnia starosta poznański.

Akcja prowadzona jest przez Starostwo Powiatowe, Komendę Miejską Policji i Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Zazwyczaj każdemu spotkaniu towarzyszyła pogadanka o bezpieczeństwie w domu i w ruchu drogowym. Dzieci chętnie chwaliły się swoją wiedzą na temat np. postępowania w wypadku pożaru oraz słuchały o zagrożeniu, jakie stwarza tlenek węgla. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, kamizelki trafią do urzędów gmin i stamtąd dopiero będą rozdysponowywane do placówek oświatowych.

TenPoznan.pl

Opublikowano: 5 października 2020