Logo zbiórki dla powodzianNapis opłaty urzędowe on lineLink do youtube

Osłabiona Unia, zwycięska Kotwica

mecz unii swarzędz

Porażka Unii Swarzędz i pierwsze zwycięstwo w sezonie Kotwicy Kórnik – to bilans spotkań drużyn z powiatu poznańskiego w szóstej kolejce III ligi. Unia przegrała wyjazdowy mecz w Bydgoszczy. – Mimo dwubramkowego prowadzenia zespół trenera Tomasza Bekasa grając w osłabieniu uległ Zawiszy 2:3 i wraca do Swarzędza bez punktów – czytamy na stronie klubu. Goście grali w dziesięciu od 14 minuty, kiedy to Filip Tuliszka wślizgiem sfaulował rywala tuż przed polem karnym.

W tym momencie Unia prowadziła 1:0, a potem nawet dołożyła kolejnego gola. W dalszych minutach spotkania rywale zdołali jednak odrobić straty z nawiązką. Po tej porażce Unia zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Na czternastą lokatę awansowała Kotwica Kórnik, która wygrała przed własną publicznością z Elaną Toruń. Gola na wagę trzech punktów zdobył Kacper Borowiak. Kolejna seria spotkań w przyszły weekend. Unia już w piątek, 6 września o godz. 17.00 podejmie u siebie Cartusię Kartuzy, a Kotwica dzień później zagra w Świeciu. Aktualna tabela, terminarz i wyniki na stronie 90minut.pl

Zawisza Bydgoszcz – Unia Swarzędz 3:2 (1:2)
Bramki: Patryk Urbański (45), Sebastian Golak (52), Jakub Bojas (62) – Gracjan Goździk (7), Dominik Chromiński (26, karny).

Kotwica Kórnik – Elana Toruń 1:0 (0:0)
Bramka: Kacper Borowiak (69).

Opublikowano: 2 września 2024