MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sty 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Pantera Cup za nami

W pierwszy weekend grudnia w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie, odbył się II Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Pantera Cup.

Do rywalizacji przystąpiły zawodniczki urodzone w roku 2001 i młodsze. Oprócz zespołów z powiatu poznańskiego – UKS Bukowii Buk oraz gospodyń z UKS Panter Dopiewo, które do rywalizacji wystawiły dwa zespoły, do walki o statuetkę pantery stanęły: UKS Czarni Żagań, Kadra Mazowiecka I, Kadra Mazowiecka II, UKS Morski Sianów, MKS Urbis Gniezno, MKS Kusy Szczecin, Handball Kielce, Dziewiątka Legnica oraz ROKIS Radzymin.

Po piątkowo-sobotnich meczach w półfinałach zagrały gospodynie z Dopiewa z dziewczętami z Buku oraz MKS Urbis Gniezno z Dziewiątką Legnica. W pierwszym meczu, który okazał się zarazem lokalnymi derbami, lepsze okazały się szczypiornistki z Buku, natomiast drugi półfinał rozstrzygnęły na swoją korzyść piłkarki ręczne z Legnicy. Niestety, mecz o trzecie miejsce dzielne zawodniczki z Dopiewa przegrały, zajmując ostatecznie 4 miejsce w turnieju.

Finał również okazał się mało szczęśliwy dla drugiego zespołu z powiatu poznańskiego. UKS Bukowia Buk przegrała bowiem decydujący mecz z zespołem z Legnicy 10:25 zdobywając tym samym srebrne medale. Na pocieszenie dla “bukowianek” pozostał fakt, że w ich zespole zagrały dziewczęta nieco młodsze, a tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przypadł Julii Korytowskiej.

Warto dodać, że Julia to reprezentantka kadry Polski juniorek młodszych trener Edyty Suchy, która pod koniec listopada rywalizowała w międzynarodowym turnieju w Hiszpanii. Oprócz niej zagrały tam najlepsza bramkarka dopiewskiego turnieju Dominika Hoffmann oraz Patrycja Pawlak i Julia Głowacka. Wszystkie dziewczyny reprezentują UKS Pantery Dopiewo. Najlepszym strzelcem imprezy okazała się Katarzyna Kozak z Legnicy.

Końcowa klasyfikacja turnieju Pantera Cup:
1.  Dziewiątka Legnica
2.  UKS Bukowia Buk
3.  MKS Urbis Gniezno
4.  UKS Pantery Dopiewo I
5.  ROKIS Radzymin
6.  UKS Morski Sianów
7.  MKS Kusy Szczecin
8.  UKS Czarni Żagań
9.  Handball Kielce
10. Kadra mazowiecka I
11. Kadra Mazowiecka II
12. UKS Pantery Dopiewo II

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 4 grudnia 2017