MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Paszport Podróżnika

Śladami wielkich podróżników po powiecie poznańskim 🤠

Śladami Podróżników dookoła Poznania to projekt zachęcający do poznania wybranych miejsc w powiecie poznańskim związanych z wielkimi podróżnikami: Władysławem Zamoyskim, Edwardem Raczyńskim, Arkadym Fiedlerem oraz Marianem Żelazkiem. Wszyscy oni poświęcili część swojego życia na dalekie podróże, z których przywieźli fascynujące eksponaty, które my dzisiaj możemy podziwiać w Uzarzewie, Chludowie, Rogalinie, Kórniku i Puszczykowie.

I właśnie dla tych, którzy są ciekawi świata przygotowaliśmy „Paszport podróżników”, dzięki któremu można poznać konkretne miejsca w powiecie poznańskim, które nierozerwalnie wiążą się z wymienionymi wcześniej podróżnikami. Na odkrywców, którzy dotrą do wszystkich wskazanych w paszporcie obiektów czekają upominki🎁. Jak je zdobyć? To proste.

  1. Zdobądź Paszport i schowaj do kieszeni lub plecaka,
  2. Odwiedź pięć miejsc związanych z wielkimi podróżnikami, podstempluj Paszport i zachwyć się niezwykłymi historiami z całego świata,
  3. Kompletnie ostemplowany Paszport prześlij do Starostwa Powiatowego w Poznaniu,
  4. Ciesz się upominkami i wspomnieniami z podróży wokół powiatu poznańskiego – dookoła świata 😄

Paszport można otrzymać w:

Mając już taki paszport ruszaj śmiało w drogę, by odkryć pięć niezwykłych miejsc:

👉Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
👉Zespół Pałacowo – Parkowy w Rogalinie
👉Zamek w Kórniku
👉Zgromadzenie Słowa Bożego – Księża Werbiści w Chludowie
👉Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie  w Uzarzewie

Te miejsca są pod każdym względem wyjątkowe i co ważne znajdują się one w naszej najbliższej okolicy. Dotarcie do nich nie jest zatem zbyt trudne. W każdym z nich nie tylko dowiecie się wielu interesujących historii z całego świata, ale także znajdziecie specjalna pieczątkę, którą należy przybić w naszej książeczce. Kompletnie ostemplowany paszport przyślijcie 📨 na adres Starostwa Powiatowego w Poznaniu (ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań).

Mając na uwadze sytuację epidemiczną, warto podkreślić, że nasz paszport nie ma daty ważności, a wycieczki można odbywać w dogodnym dla siebie czasie. Należy przy tym też pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa. Być może nasz powiatowy „Paszport Podróżników” będzie wstępem do Waszych kolejnych podróży. Może nawet ruszycie śladem patronów naszej zabawy. Bo przecież jak śpiewała swego czasu Kora z zespołu Maanam „podróżować jest bosko”🎤

grafika paszport podróżnika trampek i tenisówka

Redaktor: Weronika Gospodarek
Opublikowano: 4 grudnia 2020

Zaktualizowano:
5 marca 2021