Nowacka piąta w Polsce

Zawodnicy LKTS Luvena Luboń

Paulina Nowacka z Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego Luvena zajęła piąte miejsce w mistrzostwach Polski, które w miniony weekend odbyły się w Białymstoku. W turniejach indywidualnych wystartowało tam 96 pingpongistów – 48 mężczyzn i 48 kobiet. Kapitan i liderka klubu z powiatu poznańskiego w turniejowej drabince początkowo szła jak burza, ogrywając kolejno 4:0 Natalię Brzezińską, 4:1 Dominikę Wołowiec oraz 4:1 Kamilę Gryko. W ćwierćfinale lepsza od Pauliny Nowackiej okazała się jednak Kinga Stefańska. Była mistrzyni kraju wygrała 4:2 (7, 6,- 9, -7, 7, 4).

W singlu grała również Zuzanna Sułek. W pierwszej rundzie, 17-latka z Lubonia sprawiła sporą niespodziankę, pokonując 4:0 wyżej notowaną Karolinę Lalak, ale więcej już nie osiągnęła i ostatecznie została sklasyfikowana na miejscach 17:32. Warto jednak dodać, że zawodniczką, która wyeliminowała juniorkę LKTS Luveny była Paulina Krzysiek, która później dotarła do finału. Zawodniczki LKTS Luveny wystąpiły także w grach deblowych. I obie sklasyfikowano na pozycjach 9-16. Paulina Nowacka grała w duecie z Sandrą Wabik z KU AZS UJD Częstochowa, a partnerką Zuzanny Sułek była Elżbieta Kwiatkowska z MKS Rokita Brzeg Dolny. Nastolatka z Lubonia wystąpiła również z mikście, ale w parze z Adrianem Spychałą z RLKTS Ochman Raszków zajęła miejsca 17-32.

Mistrzami kraju zostali Jakub Dyjas z Energi KTS Toruń oraz Natalia Bajor z KU AZS UE Wrocław. Dla tego pierwszego to drugi triumf w karierze. Najwyżej rozstawiony zawodnik w turnieju, w spotkaniu finałowym pokonał obrońcę trofeum, Patryka Chojnowskiego z AZS AWFiS Gdańsk 4:3. Triumf Natalii Bajor także nie jest niespodzianką, bo pod nieobecność w mistrzostwach Natalii Partyki i Katarzyny Grzybowskiej-Franc, to właśnie ona była faworytem numer jeden do złota. I faworytka nie zawiodła, pokonując w meczu o to złoto 4:3 wspomnianą już Paulinę Krzysiek ze Startu Nadarzyn. Dla Natalii Bajor to już trzeci tytuł mistrzyni kraju z rzędu.

Paulina Nowacka oraz Zuzanna Sułek (fot. LKTS Luboń Facebook)

Opublikowano: 2 marca 2020