Pechowy wrzesień Unii

piłkarz unii swarzedz

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz we wrześniu jeszcze nie wygrali. W 9. kolejce ulegli na własnym boisku Gedanii Gdańsk 3:4. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa w tym spotkaniu niemal cały czas gonili wynik, ale za każdym razem jak trafiali do bramki rywali, to ci natychmiast odpowiadali tym samym. Najbardziej dramatyczna była końcówka meczu, w której padły dwie bramki.

– Przy stanie 2:3 zawodnicy Unii uparcie starali się strzelić gola wyrównującego. Udało się ten cel zrealizować w 88. minucie, gdy Adrian Laskowski wykorzystał rzut karny. Na nieszczęście gospodarzy, Gedania ponownie ekspresowo odpowiedziała. W 90. minucie Filip Sosnowski zaliczył trafienie na 4:3 dla swojej drużyny – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego, który po tej porażce zajmuje 11. miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie zespół ze Swarzędza rozegra 30 września w Czarnkowie z Notecią. Komplet wyników, tabela i terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Gedania Gdańsk 3:4 (1:1)
Bramki: Bartosz Łuczak (40), Dominik Chromiński (64), Adrian Laskowski (88, karny) – Konrad Waliszewski (16), Przemysław Żukowski (52, 66), Filip Sosnowski (90).

piłkarz unii swarzedzfot. Jan Piechota

Grała też piłkarska IV liga. W grupie wielkopolskiej trwa wspaniała seria Huraganu Pobiedziska, który tym razem pokazał swoją moc na boisku Ostrovii, ogrywając rywali 3:0 i tym samym umacniając się na pozycji lidera. W 9. kolejce doszło również do derbów powiatu poznańskiego, w których Kotwica Kórnik przed własną publicznością pokonała 3:1 Lipno Stęszew. Obie drużyny wypadły jednak z czołowej trójki. Lipno jest czwarte, a Kotwica – piąta. Goni ich Tarnovia Tarnowo Podgórne, która bez problemów zdobyła trzy punkty w Piaskach i jest już siódma w tabeli. Wyniki i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Ostrovia – Huragan Pobiedziska 0:3 (0:1)
Bramki: Bartosz Żołądkiewicz (15), Wojciech Kłakulak (74), Maciej Jakubek (82),

Kotwica Kórnik – Lipno Stęszew 3:1 (0:0)
Bramki: Filip Wełniak (47), Filip Wełniak (68), Abel Abomsa (90) – Bartosz Dylewski (60),

Korona Piaski – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:4 (0:4)
Bramki: Kacper Sworacki (56) – Damian Pawlak (9), Dawid Cubal (26, samobójcza), Mikołaj Dorna (29), Paweł Bednarski (45),

Opublikowano: 24 września 2023