Pewne wygrane Unii i Tarnovii

piłkarz Unii Swarzędz w trakcie gry

Trwa świetna passa piłkarzy z Tarnowa Podgórnego i Swarzędza. Zarówno Tarnovia, jak i Unia pewnie wygrały swoje mecze i oba zespoły są w czubie IV-ligowej tabeli. Tarnovia w tej serii spotkań podejmowała czerwoną latarnię grupy wielkopolskiej, czyli Olimpię Koło. Niespodzianki w tym meczu nie było, bo gospodarze od pierwszej do ostatniej minuty dominowali na boisku i pewnie wygrali 3:1. Bohaterem tej potyczki był Błażej Telichowski, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

Po tej wygranej ekipa z Tarnowa Podgórnego zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale ma tyle samo punktów na koncie, co lider z Wrześni oraz zajmujący trzecią lokatę LKS Gołuchów. O kolejności w tym przypadku decyduje lepszy bilans bramkowy. Tuż za tą trójką, z punktem straty, jest Unia, która w sobotę rozbiła na własnym boisku 7:4 Ostrovię. – W tym sezonie nasi piłkarze przyzwyczaili kibiców do dużej ilości bramek w meczach z ich udziałem – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza.

– Podopieczni trenera Patryka Kniata od samego początku spotkania starali się przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Dzięki fenomenalnej grze uczynili to dość szybko, bo już w 4. minucie – informuje strona. Przegrała za to Kotwica. Zespół z Kórnika grał jednak na boisku lidera, czyli Victorii Września. Piłkarze z powiatu poznańskiego dzielnie tam walczyli i wydawało się nawet, że wywiozą z tego gorącego terenu punkt, bo przez długi czas na tablicy wyników utrzymywał się rezultat 0:0.

Niestety, tuż przed końcem spotkania rywalom udało się strzelić zwycięską bramkę i tym samym zainkasować komplet punktów. Po tej przegranej Kotwica zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, z 12-punktową stratą do najlepszych. Następna seria spotkań odbędzie się już w następny weekend. Przed własnymi kibicami zagra tylko Kotwica, która w sobotę, o godz. 12.00 zmierzy się z Victorią Ostrzeszów. Tego samego dnia Tarnovię czeka wyjazd na mecz z Ostrovią, a Unia poszuka punktów w Trzciance.

Hubert Goncerzewicz strzelił jedną z bramek w meczu Unii z Ostrovią (fot. Jan Piechota, Unia Swarzędz)

Komplet wyników i aktualna tabela na stronie 90minut.pl

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Olimpia Koło 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Błażej Telichowski (19), 2:0 Maurycy Niemczyk (55), 3:0 Błażej Telichowski (59), 3:1 ????

Unia Swarzędz – Ostrovia Ostrów 7:4 (5:1)
Bramki: 1:0 Krystian Pawlak (4), 2:0 Hubert Goncerzewicz (12), 3:0 Wojciech Antczak (38), 3:1 Damian Błaszczyk (39), 4:1 Gerard Pińczuk (44), 5:1 Krystian Pawlak (45), 6:1 Gerard Pińczuk (50), 6:2 Marek Szymanowski (57), 6:3 Daniel Kaczmarek (65), 7:3 Filip Soboń (89), 7:4 Krystian Szczepaniak (90).

Victoria Września – Kotwica Kórnik 1:0 (0:0)
Bramnka: 1:0 Mikołaj Panowicz (88).

Opublikowano: 10 listopada 2019