Pięć dni relacji z meczów…

Piłkarze ekstraklasy zakończyli właśnie ligowy sezon. Kibiców, na relacje radiowe z meczów poznańskich drużyn, Lecha oraz Warty, przez ostatnie miesiące regularnie zapraszały Radio Poznań oraz powiat poznański. Jaki to zatem był sezon pod kątem… radiowym. – Na antenie niezbyt dobrze brzmi nadmiar cyfr i liczb, ale to chyba właśnie w taki sposób najlepiej podsumować zakończone w miniony weekend rozgrywki ligowe – mówi Krzysztof Ratajczak, szef redakcji sportowej Radia Poznań.

– My, sezon 2020/21, na antenach Radia Poznań oraz miejskiej stacji MC Radia 102,7, rozpoczęliśmy 15 lipca ubiegłego roku, a zakończyliśmy 30. kolejką ekstraklasy i spotkaniami Warty w Krakowie z ”Pasami” i Lecha z Górnikiem Zabrze u siebie. Po drodze były też mecze Pucharu Polski oraz kwalifikacje i faza grupowa Ligi Europy z udziałem lechitów. Działo się
sporo także na radiowych łączach. W sumie, gdy zliczyć wszystkie transmisje gościliśmy w Państwa odbiornikach non stop przez niemal… pięć dni, bo dokładnie przez 115 godzin – mówi dziennikarz.

krzysztof ratajczak

– Bezpośrednie relacje przeprowadziliśmy z 44 meczów Lecha: 30 ligowych, 10 w Lidze Europy i 4 w Pucharze Polski. Warta Poznań gościła w radiowych transmisjach z 32 meczami: 30 w ESA i 2 w Pucharze Polski. Oznacza to, że o Kolejorzu opowiadaliśmy przez 3990 minut (wliczona dogrywka bez rzutów karnych meczu PP w Sosnowcu z Radomiakiem). Natomiast z warciarzami spędziliśmy ”na żywo” 2910 minut (też wliczyliśmy dogrywkę z meczu pucharowego w Ostródzie). Razem spędzonych z transmisjami minut wyszło 6900, czyli 115 godzin – choć oczywiście musiało być tego znacznie więcej, bo czasu doliczanego przez sędziów w każdym spotkaniu już trudno byłoby dodać – wylicza.

Na te minuty i godziny pracowało czterech sprawozdawców. Oprócz Krzysztofa Ratajczaka byli to Wojciech Bernard, Dawid Cytrowski i Grzegorz Hałasik. – O sprawne łącza ze stadionów dbali nasi nasi spece od techniki : Zbigniew Zaboklicki, Jacek Frączek i Adam Struk. Dziękujemy Kibicom-Słuchaczom za pozytywny odbiór naszej pracy, a partnerom naszych bezpośrednich relacji, powiatowi poznańskiemu i firmie Fogo, za świetną współpracę. Na deser czeka nas jeszcze transmisja we wtorek, 8 czerwca od godz. 17.50. Wtedy to na stadionie przy Bułgarskiej reprezentacja Polski pożegna się z kibicami przed mistrzostwami Europy w towarzyskim meczu z Islandią – kończy Krzysztof Ratajczak.

Jeśli ktoś ma ochotę posłuchać jak padały bramki na antenach Radia Poznań oraz miejskiej stacji MC Radia 102,7 to polecamy: GOLE LECHA – TUTAJ, a GOLE WARTY – TUTAJ

Opublikowano: 18 maja 2021