Pierwsza porażka Unii

mecz unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz doznali pierwszej porażki w III-ligowych rozgrywkach. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa w 3. kolejce przegrali 1:2 na własnym boisku z kroczącymi od zwycięstwa do zwycięstwa rezerwami Pogoni Szczecin. O wygranej gości zadecydował gol w końcówce spotkania.

– Jak w każdym z dotychczasowych ligowych spotkań Unici od razu rzucili się do ataku. Efekt pojawił się już w 15. minucie. Wówczas Jakub Czapliński dośrodkował w pole karne do Filipa Sobonia, który wyskoczył najwyżej ze wszystkich zawodników i uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Do przerwy podopieczni Tomasza Bekasa utrzymali jednobramkowe prowadzenie – czytamy na stronie Unii.

Po zmianie stron do głosu doszli jednak szczecinianie. – W 50. minucie padła bramka wyrównująca. Remis nie zadowalał jednak Portowców, którzy nie ustawali w atakach. Koniec końców dopięli swego, bo na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem Błażej Starzycki strzelił gola na 2:1, wykorzystując sytuację sam na sam – relacjonuje klubowa strona. Pogoń, tak jak i Olimpia Grudziądz, prowadzi w tabeli z kompletem punktów.

Za nimi są Błękitni Stargard oraz Zawisza Bydgoszcz, która w sobotę będzie następnym rywalem Unii. tym razem jednak ekipa z powiatu poznańskiego zagra na wyjedzie. Beniaminek ze Swarzędza na starcie rozgrywek musi zatem mierzyć swoje siły z najgroźniejszymi rywalami. I radzi sobie w tych starciach całkiem nieźle, bo z czterema punktami zajmuje dziewiąte miejsce. Komplet wyników i tabela na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Pogoń II Szczecin 1:2 (1:0)
Bramki: Filip Soboń (15) – Wojciech Lisowski (50), Błażej Starzycki (81).

mecz unii swarzędzfot. Jan Piechota (Unia Swarzędz)

Opublikowano: 18 sierpnia 2022